Jak powszechnie wiadomo ważne jest, aby na ślub się ubrać, a nie przebrać. Ta zasada powinna przyświecać każdej Pannie Młodej. Warto wybrać buty, których kolor, krój, materiał odpowiada naszemu gustowi, a nie polegać na modzie i ocenie osób z otoczenia. Z tego względu warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które mogą być pomocne przy wyborze butów na ślub.

1.    Wybór uniwersalnych butów

Nie każdy posiada fundusze, aby wydać sporą sumę pieniędzy na buty na jedną okazję. Z tego względu przed wyborem butów ślubnych, trzeba podjąć decyzję czy buty mają służyć nam tylko na ślub czy także na inne okazje. Z pewnością na rynku wybór obuwia ślubnego jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć buty, które będą nam służyły jeszcze przez długi czas.

2.    Wygoda

Wygoda jest kluczowa w przypadku wyboru butów na ślub. Z pewnością będzie to najdłuższy dzień w życiu, także warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie. Z pewnością jest to najważniejsze kryterium przy wyborze butów ślubnych.

3.    Przymiarka butów ślubnych

Należy unikać zakupu ciasnych butów w nadziei, że rozejdą się do ślubu. Może się i tak zdarzyć, ale w innym przypadku ciężko będzie zakupić nową parę butów w ostatniej chwili. Na przymiarkę najlepiej jest się udać po południu, kiedy stopy są już zmęczone i nieco spuchnięte. Dzięki temu łatwo będzie dostrzec wady i mankamenty obuwia. W końcu w butach ślubnych przyjdzie nam spędzić całą noc. Butów nie należy przymierzać tylko na siedząco. Najlepiej jest się przejść po sklepie, aby zobaczyć czy obuwie dopasowuje się do stopy i czy spełnia nasze oczekiwania.

4.    Suknia ślubna i motyw przewodni

Ważne jest, aby suknia i buty współgrały ze sobą. Jeżeli Panna Młoda wybiera klasyczną sukienkę, to i buty powinny być wykonane w podobnym stylu. Zdecydowanie nie musi być to regułą. O ile Panna Młoda chce zaszaleć to wybór może paść na niecodzienne dodatki, kolorowe ozdoby czy ciekawy materiał. Ważne jest, aby wszystko było spójne. Przykładowo jeżeli w dekoracji dominuje czerwona barwa to niebieskie buty niekoniecznie będą pasowały do motywu przewodniego.

5.    Obcas i materiał

Wybierając materiał butów najlepiej jest dopasować go do materiału sukienki, wszystko było spójne. Warto wiedzieć, że buty skórzane będą pasować do każdej sukni ślubnej. Ponadto są one bardzo wygodne, eleganckie i nie powodują pocenia się stóp, co również jest ważne. Zdecydować można się także na buty z satyny, atłasu czy koronki. Najważniejsze jest, aby wybrać materiał wysokiej jakości.

Jeżeli chodzi o wybór długości obcasa to koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wzrost Panny Młodej, długość sukienki i ewentualne umiejętności chodzenia na szpilkach. Dobrze jest wiedzieć, że nawet najwygodniejsze buty na obcasie po wielu godzinach mogą stać się niewygodne. Obecnie wiele kobiet wybiera płaskie buty ślubne lub buty na niskim obcasie.  

Wybór odpowiednich butów ślubnych jest bardzo ważny. Najważniejsze, aby buty były wygodne, ponieważ spędzimy na nogach wiele godzin. Warto najpierw wybrać suknie ślubną, a później dopasować do niej buty. Nie należy spieszyć się z wyborem, tylko na spokojnie znaleźć odpowiedni fason obuwa ślubnego.

Źródło: Yes I Do – Obuwie ślubne

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ