Naturalne, rude włosy ma mniej niż 2 procent ludzi na świecie. To kolor włosów najrzadziej spotykany na świecie. Aby włosy miały tę barwę, musi w nich występować feomelanina, której nie ma ani we włosach blondynek, ani szatynek. Producenci farb do włosów od początku doceniali zalety tego koloru i do palety barw swoich produktów dołączyli kolor rudy – odcienie od tych wpadających w złoto, aż po te niemal bordowe. W końcu rudy to najbardziej wyrazista i zmysłowa barwa włosów. Jednak aby taką była, trzeba umieć dobrać kolor rudy, odcienie tej barwy, do danego typu urody.

Nie jest łatwo zafarbować włosy na kolor rudy. Odcienie czasami lubią zaskakiwać, bo ogromny wpływ na efekty ma wiele czynników. Przed koloryzacją należy uwzględnić ogólny stan włosów, ponieważ kolory będą odbiegać od tych zamierzonych, jeśli włosy będą zniszczone i przesuszone. Czasami niezbędna może okazać się dekoloryzacja, czyli odbarwienie włosów polegające na usunięciu sztucznych pigmentów pozostawionych przez inne farby. Jeśli taka konieczność istnieje, zadanie to warto zlecić profesjonaliście, który z pewnością wykona je prawidłowo i nie doprowadzi do uszkodzenia struktury włosów.

Jasna karnacja i rude włosy

Fryzura w rudym kolorze świetnie sprawdza się w połączeniu z jasną cerą i takie naturalne zestawienie można obserwować najczęściej. Zarówno blondynki, jak i brunetki o jasnej lub nawet mlecznej karnacji, jeśli chcą odmienić swój wizerunek, śmiało mogą ufarbować włosy na kolor rudy. Odcienie, które będą najlepiej korespondować z ich cerą to jasne, miedziane kolory z przewagą złotych i pomarańczowych refleksów. Świetnie sprawdzi się także lekko truskawkowy odcień, który można uzyskać jako połączenie blondu i dość intensywnej czerwieni.

Jest jeszcze jeden kolor idealny dla jasnej karnacji – to odcień tycjanowski, czyli połączenie ciemnorudego i czerwieni. Tycjan idealnie podkreśla niebieskie oczy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że uwidacznia również ewentualne niedoskonałości skóry. Farbując włosy na tak silny kolor, cera musi być wprost nieskazitelna lub musi na taką wyglądać.

Ciemna karnacja i kolor rudy – odcienie marzeń

Śniada cera wygląda doskonale w otoczeniu rudych włosów, ale ich odcienie muszą być znacznie ciemniejsze niż te odpowiednie dla jasnej karnacji. W przypadku oliwkowej lub brzoskwiniowej cery sprawdzą się odcienie rudego wpadające w brąz.

Warto postawić przede wszystkim na kasztan, który jest bardzo ciepłym, wielowymiarowym kolorem, znakomicie uzupełniającym ciemniejszą karnację. Dobrym połączeniem jest także mahoń, który wygląda rewelacyjnie przy oliwkowej cerze.

Decydując się na kolor rudy, odcienie muszą być dobrane do kolorytu skóry i z tym wiele pań ma problemy. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z wizażystą. Dobry fryzjer potrafi określić koloryt i dobrać do niego kolor. Jeśli więc farbujesz włosy na rudo po raz pierwszy, poproś specjalistów o dobranie odpowiedniego odcienia farby do twojej cery. Pamiętaj także, że rude włosy są wyjątkowo wrażliwe na promienie słoneczne. Pod ich wpływem kolor traci na intensywności i płowieje. Aby temu zapobiec, warto stosować maseczki i odżywki do włosów zawierające filtry UV.

[Głosów:6    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ