Wśród najnowszych trendów malowania twarzy bardzo długo utrzymuje się podkreślanie brwi. Pojawił się kilka lat temu, a ciemne, widoczne i trochę grubsze niż do tej pory brwi powoli stały się punktem obowiązkowym każdego makijażu, i tego na co dzień, i tego na wielkie wyjścia. Na co musisz szczególnie zwrócić uwagę przy makijażu brwi?

Chociaż uważa się, że obecnie najbardziej popularny jest makijaż brwi bardzo wyrazisty – powinny być nie tylko szerokie i zaznaczone, lecz także ciemne, warto z tym jednak uważać. Nie możesz zapomnieć o tym, że brwi muszą przede wszystkim pasować do twojego rodzaju urody. Nie obawiaj się eksperymentować i sprawdź, jak będziesz prezentować się w kilku wariantach.

Makijaż brwi dobrany do urody

Delikatna uroda, bardzo jasna cera zazwyczaj nie idą w parze z mocno przyciemnionymi brwiami. Z drugiej strony nigdzie nie jest powiedziane, że blondynka będzie źle wyglądała z ciemną oprawą oczu. Makijaż brwi musi być taki, żebyś się w nim dobrze czuła. Zwróć uwagę także na to, by makijaż brwi dobrać do stroju.

Podstawa to idealne ułożenie brwi

Podstawą w makijażu brwi jest idealne ułożenie włosków. Pierwszy krok stanowi ich przeczesanie specjalnym grzebykiem. Jeśli masz bardzo mocno skołtunione włoski, długie i niezdyscyplinowane, możesz je ułożyć za pomocą specjalnego żelu lub wosku. Tego rodzaju kosmetyki sprawiają, że włoski układają się w takim kierunku, jaki im nadasz.

Makijaż brwi – zaznaczenie konturu

Makijaż brwi warto zacząć od zaznaczenia ich konturu. Dzięki temu punkt załamania będzie o wiele modniej wygięty i będzie się prezentować bardziej interesująco. Zaznaczenie konturu należy zacząć od góry. Od nasady do końca brwi możesz narysować cieniutką kreskę kredką.

Kredką możesz także nadać brwi pożądany kształt oraz lekko je przedłużyć. To świetne rozwiązanie, które sprawia, że brwi będą miały odpowiednią długość. To nieco zmienia wyraz twarzy i stawia większy akcent na oczy. Makijaż brwi za pomocą kredki stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich, nawet osoby niemające doświadczenia dobrze sobie z tym radzą.

Nie zapomnij o wypełnieniu

Jeżeli pojawia się problem ze zbyt rzadkimi włoskami, należy zadbać o wypełnienie linii brwi. W tym wypadku nawet warto wykonać makijaż brwi. Istnieje wiele sposobów na to, by wypełnić wolne przestrzenie. Kredką czy specjalnymi pisakami wyposażonymi z niezwykłą szczoteczkę można „dorysować” włoski. Dobrze sprawdzają się także pomady i różnego rodzaju cienie do brwi. Nadają one kolor nie tylko włoskom, lecz także skórze, optycznie zagęszczając brwi. Cienie i pomady sprawiają, że włoski mają bardziej wyrazisty kolor. Możesz wybierać spośród wielu odcieni brązu, szarości i czerni, aby dopasować najlepsze dla siebie rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ