Gry karciane stanowią doskonały sposób na nudę w długie, jesienno-zimowe wieczory. Ich rodzajów jest tak wiele, że z pewnością każdy będzie umiał znaleźć dla siebie talię najbardziej odpowiadającą osobistym oczekiwaniom. Łatwość grania oraz proste zasady sprawiają, że z powodzeniem mogą sięgać po nie już małe dzieci.

Warto zauważyć, że maluchy, oprócz tego, że gra w karty stanowi dla nich świetny rodzaj zabawy zacieśniający rodzinne więzy to dodatkowo przyczynia się, że uczą się nowych umiejętności. Przede wszystkim doskonalą technikę liczenia, logicznego myślenia czy rozwiązywania problemów. Jakie zatem gry karciane są godne uwagi?

Od kiedy zacząć?

Uważa się, że już trzylatek może rozpocząć swoją pierwszą przygodę z kartami, poprzez dopasowywanie ich parami. To wiek, w którym przyswojenie prostych zasad nie stanowi większego problemu. Wraz z upływem czasu można zabawę urozmaicać i zapoznawać dziecko z trudniejszymi rozgrywkami, w których wymagana jest znajomość kolejności liczb. Do najpopularniejszych gier karcianych można zaliczyć bez wątpienia Piotrusia, kuku, makao, gapę czy wojnę.

Piotruś

Gra polecana jest dla najmłodszych dzieci. W skład talii wchodzi 25 kart, z czego jedna, zwana Piotrusiem pozbawiona jest pary. Karty rozdaje się graczom. Zadaniem każdego jest dopasowanie pasujących i odłożenie ich na bok. Następnie każdy z graczy ciągnie karty od sąsiadującego zawodnika. Jeśli wyciągnięta tworzy parę z posiadaną kartą, może odłożyć ją na bok. Ten, kto zostanie z Piotrusiem, przegrywa.
umalgosi

Gry karciane dla wszystkich domowników

Dobór poszczególnych gier jest tak ogromny, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie taką, która sprawi mu najwięcej satysfakcji. „Wojna” z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym rywalizację, przy jednoczesnej prostocie przyjętych reguł. Najbardziej skomplikowana jest Makao. Jedna rozgrywka może trwać nawet kilka godzin. Aby urozmaicić zabawę, można sięgnąć po kilka talii kart, w zależności od tego, ilu graczy przystąpiło do pojedynku. Gra w Makao jest świetnym sposobem na codzienną nudę, a także pomysłem na wspólnie spędzony z rodziną czas. Warto zauważyć, że to również ciekawa alternatywa dla gier komputerowych. To jednak nie koniec atutów, jakimi szczycą się gry karciane. Jeśli wskazać ogromną różnorodność talii, możliwość zabrania ich ze sobą w każde miejsce oraz niski koszt nabycia to uzyskujemy interesujący pomysł na kreatywne zajęcie smyka.
Gra karciana online

Alternatywą dla klasycznych gier z kartami mogą być wersje online. W tym zakresie dostępne jest UNO, Pan, Makao, Memory czy różne odsłony Pasjansa. Nic jednak nie zastąpi tradycyjnej rozgrywki…

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezawodne prezenty
Następny artykułZasady wyboru butów na ślub
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ