Jeszcze do niedawna sprzątaczka na etat w firmie wchodziła w skład standardowego personelu. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo coraz częściej korzysta się z usług wyspecjalizowanych firm sprzątających. Dlaczego nastąpiła tak radykalna zmiana, patrząc na utrzymanie optymalnej czystości w miejscu pracy? Zalety współpracy z profesjonalistami przedstawiamy poniżej.

Zatrudnianie sprzątaczki jest nieopłacalne

Rzeczywiście tak jest. Zatrudnienie na cały etat osoby, której zawodowym obowiązkiem jest utrzymanie siedziby w firmie, generuje po prostu zbyt wysokie koszty. Lepszym rozwiązaniem jest umowa B2B z firmą sprzątającą, która wykonuje tylko czynności zlecone, wedle ustalonego harmonogramu. Dzięki temu prace porządkowe realizowane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami firmy i płaci się jedynie za wykonane usługi. Co więcej, można je wrzucić w koszty prowadzonej działalności, co dla przedsiębiorstwa jest bardziej opłacalne finansowo.

Współpraca z profesjonalistami

Nie każda osoba zatrudniona na stanowisku sprzątaczki na etat posiada niezbędne uprawnienia do wykonywania różnego rodzaju usług. Praca na wysokości wymaga specjalnych pozwoleń, sprzątaczka nie zawsze jest więc w stanie umyć chociażby okna czy wspiąć się po drabinie. Pracownicy firmy sprzątającej takie uprawnienia posiadają. Istotne jest również to, że to firmy sprzątające posiadają najlepszej jakości, w pełni profesjonalne sprzęty do wykonywania usług porządkowych oraz środki czyszczące – ofertę tych najlepszych, które sprawdzają się do utrzymania porządku w miejscu pracy można sprawdzić chociażby na https://www.higiena.net.pl/. Jeśli firma zdecyduje się zaś na zatrudnienie sprzątaczki na etat, musi samodzielnie zadbać zarówno o sprzęty, jak i wszelkie środki czystości, co nierzadko jest sporym problemem.

Komfort pracy w czystym miejscu

W czasie pandemii koronawirusa higiena w miejscu pracy nabrała zupełnie nowego znaczenia. Konieczna jest regularna dezynfekcja miejsc wspólnych oraz wszystkich stanowisk pracy. Wiele firm decyduje się również na zabiegi ozonowania biur. Takie usługi nie są możliwe, jeśli w firmie zatrudniona jest sprzątaczka na etat albo generują dodatkowe koszty. Współpraca z firmą porządkową takowe zaś zapewnia bez większego problemu.

Nie ma też wątpliwości, że zlecenie usług sprzątających podmiotom zewnętrznym to ogromny komfort dla zarządzających biurem. Nierzadko to eksperci od sprzątania podpowiadają, jakie usługi powinny wchodzić w zakres współpracy, by utrzymać biuro na odpowiednim poziomie w zakresie higieny, czystości oraz bezpieczeństwa. To profesjonaliści z firmy porządkowej znają przepisy mówiące o utrzymaniu porządku w miejscu pracy. To oni ustalają harmonogram i rodzaj wykonywanych czynności, a realizują je najczęściej wcześnie rano albo późnym wieczorem, by nie przeszkadzać zatrudnionym podczas ich godzin pracy. Nic dziwnego, że z usług firm sprzątających korzysta już 80% polskich firm. To one zyskują jakość i najlepsze warunki, które także mają spore znaczenie dla samego zadowolenia zatrudnionej kadry. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ