Zastanawiasz się, czy może nie warto skusić się na tańszy zamiennik pomadki lub podróbkę popularnego podkładu? Wbrew pozorom różnica między kosmetykami do makijażu znanych marek i ich odpowiednikami nieznanego pochodzenia nie ogranicza się jedynie do ceny i płacenia za logo rozchwytywanego producenta. Sprawdź, dlaczego warto postawić na produkty największych firm kosmetycznych.

Bezpieczny skład

Kosmetyki do makijażu popularnych marek są często poddawane naprawdę rygorystycznym kontrolom i testom jakości. Ich receptury powstają w specjalistycznych laboratoriach pod okiem najlepszych ekspertów z branży. Ponadto obowiązkowo przeprowadzane są liczne testy, zanim nastąpi wprowadzenie do sprzedaży. Kosmetyki Loreal i innych znanych firm to po prostu gwarancja zgodności etykietki ze stanem rzeczywistym.

Coraz więcej marek stawia również na możliwie jak najbardziej naturalny skład. Substancje chemiczne często są ograniczone do niezbędnego minimum, nie ma również mowy o pojawieniu się niebezpiecznych dla zdrowia składników. Największym ryzykiem są obarczone produkty sprowadzane na własną rękę spoza Unii Europejskiej, w której panują surowe zasady dotyczące jakości i bezpieczeństwa wprowadzanych na rynek kosmetyków.

Większa wydajność

Atrakcyjna cena podróbek często jest związana z niższą koncentracją składników. W rezultacie do pokrycia twarzy podkładem może być potrzebne zużycie aż dwa razy więcej produktu niż w przypadku kosmetyku o tej samej pojemności jednej z marek dostępnych w drogerii online eKobieca. W rezultacie może okazać się, że niewiele tańszy zamiennik wcale nie pozwoli zaoszczędzić pieniędzy.

Szczególną uwagę warto zwrócić na kosmetyki, po które sięgają osoby profesjonalnie zajmujące się makijażem. Dla blogerek urodowych, kosmetyczek, wizażystek i charakteryzatorek wydajność często jest jednym z kluczowych czynników podczas wyboru produktów do make-upu. W przypadku wielu kosmetyków istotna może być również kwestia tego, jak długo zachowują świeżość. Szybko wyschnięty tusz lub kruszący się puder nadają się jedynie do wyrzucenia.

Długotrwały efekt

Podczas poszukiwań idealnych kosmetyków warto także zwrócić uwagę na trwałość wykonanego nimi makijażu. W tej konkurencji niemal zawsze wygrywają znane marki, które dokładają wszelkich starań do tego, żeby make-up wyglądał nieskazitelnie przez wiele godzin. Porządna szminka, która nie zmyje się po posiłku, to znacznie lepsza inwestycja niż zamiennik znikający z ust po kilku łykach wody.

Trwałość makijażu ma również bezpośredni wpływ na czas potrzebny na zużycie produktu. Brak konieczności poprawiania make-upu może sprawić, że kosmetyk popularnej firmy posłuży znacznie dłużej niż podróbka. To z kolei bardzo często oznacza, że ostatecznie koszt dobrej jakości podkładu bądź tuszu do rzęs będzie niższy niż chińskiego zamiennika lub bardzo podobny. Nie bez znaczenia jest także komfort związany z brakiem ciągłych poprawek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ