Mrówek z naszych domów, możemy pozbyć się za pomocą sprawdzonych oraz skutecznych metod. Niektórzy pytają się co na mrówki zadziała, aby pozbyć się ich z naszego pomieszczenia.
Na samym początku musimy zorientować się, z którego miejsca mrówki wchodzą do naszego pokoju, a następnie trzeba pousuwać wszystkie dostępne dla nich szczeliny, przez które dostają się do wnętrza naszego domu. Wszelkie powstałe szczeliny w ścianach bądź przy podłodze możemy zlikwidować za pomocą dostępnych nam środków.
Kolejnym krokiem będzie pozbycie się źródła pożywienia i wody, które dla mrówek są łakomym kąskiem. Pierwszym podstawowym narzędziem do walki z tymi małymi owadami jest ocet, którym należy posmarować miejsca, w których je widzieliśmy. Możemy także użyć do tego celu pojemnika z rozpylaczem i spryskać wszystkie miejsca, w których się pojawiły. Kredy jako środka możemy użyć na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to rozkruszenie kredy i położenie jej w miejscach, w których są te owady. Drugim sposobem będzie zaznaczenie tych miejsc, po których one się przemieszczają.
Boraks, jako substancja, której używa się do lutowania metali, dość skuteczna w walce z nimi. Natomiast użycie przypraw takich jak: sól, proszek do pieczenia, pieprz, cynamon, może spowodować skuteczne ich wysuszenie. Kolejnymi dostępnymi nam metodami do zwalczania mrówek będzie użycie liści pomidora, miodu, soku z cytryny, wrzątku wody oraz świeżych ziół, takich jak: lawenda, mięta, majeranek i wrotycz. Te wszystkie dostępne metody są niesamowicie skuteczne w pozbyciu się niechcianych gości z domu.

naszauroda.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ