Problem ze świadomą kontrolą pęcherza w pewnym momencie życia może dotknąć każdego, bez względu na płeć. Ważne, by w przypadku jego wystąpienia pokonać wstyd i skorzystać z fachowej pomocy lekarskiej, a na co dzień korzystać z chłonnych środków higienicznych. Ich zastosowanie umożliwia podejmowanie codziennych aktywności i zwiększenie pewności siebie. Przykładem są pieluchy dla dorosłych, które świetnie sprawdzają się w średnim i zaawansowany stadium NTM.

Kiedy pojawia się problem…

Tak jak w przypadku wielu innych schorzeń, tak i przy problemie nietrzymania moczu liczy się szybkość podjętych działań. Im szybciej zostaną wdrożone odpowiednie metody działania, tym większa szansa na powrót do pełnej sprawności. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z faktu, że nie zawsze jest on możliwy. Zdarza się, że schorzenie zostanie zbyt późno wykryte lub choroby współistniejące uniemożliwiają skuteczne zwalczanie utraty kontroli nad pęcherzem. Niekiedy nasilenie objawów NTM ma też bezpośredni związek z podeszłym wiekiem i stopniowym osłabieniem siły mięśni dna miednicy.

W każdej z tych sytuacji zastosowanie metod leczenia może okazać się niewystarczające do tego, by móc na nowo odzyskać kontrolę nad pęcherzem. Wówczas należy zadbać o to, by w jak największym stopniu zminimalizować jego skutki. Niezbędne do tego celu są produkty przeznaczone do higieny intymnej o zwiększonej chłonności, jakimi są pieluchy dla dorosłych marki Tena.

W trosce o każdego pacjenta

Pieluchy dla dorosłych marki Tena to wyjątkowo chłonne środki higieny osobistej, opracowane z myślą o specjalnych potrzebach osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Przeznaczone są dla chorych, u których objawy schorzenia znajdują się na średnim i zaawansowanym poziomie, gdzie dochodzi do mimowolnej utraty dużych ilości moczu. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno u osób aktywnych, jak i tych, którzy ze względu na pogarszający się stan zdrowia lub podeszły wiek większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Elastyczne i wykonane z miękkich w dotyku materiałów pieluchy chłonne dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając wysoki poziom ochrony w każdej pozycji. Ich używanie jest bardzo proste.

Pieluchy posiadają funkcjonalne szwy, które umożliwiają zdejmowanie produktu bez konieczności zmiany pozycji leżącego. Dodatkowo zostały wyposażone we wskaźniki wilgotności, które dostarczają informacji o konieczności zmiany zabezpieczenia na nowe. Pieluchy bardzo dobrze chłoną wilgoć izolując ją od skóry, co w połączeniu z oddychającym materiałem, z którego zostały wykonane, znacznie ogranicza ryzyko powstawania podrażnień. Poza tym skutecznie niwelują nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości i suchości. W celu zwiększenia skuteczności produktu należy zadbać o właściwe dopasowanie jego rozmiaru. Aby wybrać właściwy, wystarczy zmierzyć obwód talii osoby, która będzie korzystała z pieluch, a następnie porównać go z rozmiarami podanymi w tabeli na stronie producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ