Jeżeli sport to Twoja pasja i zastanawiasz się nam tym co zrobić, aby móc także pracować i zarabiać na życie w ten sposób, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Możliwości jest naprawdę dużo. Jedną z nich jest praca jako instruktor fitness. Masz naprawdę sporo możliwości. Na co się przygotować i co będzie należało do naszych obowiązków? Jak wygląda praca jako instruktor fitness?  Tego wszystkiego się dzisiaj dowiemy! Nie ma na co czekać, do dzieła! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-instruktorem-fitness/ 

Jak wygląda praca instruktora fitness?

Instruktor fitness rozpoczyna swoją pracę w domu. Musi on ułożyć plan ćwiczeń. Zależności od miejsca pracy, musi wziąć pod lupę zorganizowane grupowe zajęcia. Jako instruktor będziesz prowadzić co kilka dni tygodniu treningi, ale może zdarzyć się tak, że będą one codziennie. Pod swoją opieką możemy mieć jedną dwie lub więcej grup w ciągu dnia. Wszystko zależy od nas i od naszego pracodawcy. Jeżeli pracujemy w poniedziałek, środę i piątek, do każdego dnia mamy trzy grupy. W ten sposób możemy spokojnie prowadzić te same zajęcia w poniedziałek dla każdej z grup.

Jaki powinien być idealny kandydat na instruktora fitness?

Idealny kandydat na to stanowisko jest to osoba, która uwielbia sport. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ bez tego, ani rusz. Ciężko jest odnaleźć w sobie chęć do pracy, jeżeli nie lubimy robić tego, czym się zajmujemy. To jednak nie jest wymóg, którt musimy spełniać. Instruktor fitness musi być osobą zorganizowaną. Tak naprawdę wiele rzeczy musimy zrealizować nie tylko w miejscu pracy, ale też w domu. Musimy zakazywać się też empatio, ponieważ będziemy pracować z różnymi ludźmi, a do każdego musimy mieć indywidualne podejście. Potrzebne nam będą również spore pokłady cierpliwości.

Zobacz też: http://www.lifebox.pl/jak-wyglada-praca-instruktora-fitness/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ