Perfumy uniwersalne (unisex) są to zapachy, które zostały stworzone z myślą zarówno o kobietach, jak i o mężczyznach. Są bardzo popularne, chociażby dlatego że sprawdzają się w przypadku wielu okazji.

Kobiety stawiają na perfumy unisex w chwilach, kiedy nie potrafią zdecydować się na jeden konkretny zapach, idealny dla siebie. Tego rodzaju zapachy najczęściej wybierane są przez osoby, które są aktywne, niezależne i zdecydowane. Coraz więcej producentów perfum ma w swojej ofercie perfumy uniwersalne, co sprawia, że wybór w tej kategorii jest naprawdę duży i stale się powiększa. Sztuką jest stworzenie uniwersalnego zapachu, który będzie prezentował się równie dobrze na mężczyznach, jak i na kobietach. Z tego względu warto jest się przyjrzeć tej kategorii perfum uważniej. Być może znajdziemy wśród nich małe dzieła sztuki.

Perfumy unisex są niebanalne i orzeźwiające, co sprawia, że doskonale sprawdzą się na letnie dni. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej nuty cytrusowe, drzewne, paprociowe oraz ziołowe. Są to zapachy niesamowicie aromatyczne, które mogą być zarówno składnikiem perfum dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pierwszym producentem perfum uniwersalnych był Yves Saint Laurent. Była to słynna woda Królowej Węgier, czyli Eau de Reine de Hongarie. Perfumy powstały ze zmieszania zapachów takich jak kwiat pomarańczy, róża, mięta, melisa, cytryna i rozmaryn.

Perfumy unisex - czym są?

Historia perfum uniwersalnych

Początków perfum unisex należy szukać w XIV wieku. Były towarem bardzo luksusowym i nikt ich nie klasyfikował, decydując czy są dla kobiety czy mężczyzny.
Perfumy były pewnego rodzaju wyznacznikiem statusu społecznego, tylko najbardziej zamożni ludzie mogli sobie pozwolić na zakup.

Wśród wielu powstałych nut zapachowych zarówno mężczyźni jak i kobiety znaleźli coś dla siebie. Dopiero w XIX wieku pojawiło się pierwsze rozróżnienie perfum na damskie i męskie. Grupa odbiorców perfum została szczegółowo określona. Zapachy zostały przypisane do płci na postawie społecznie przyjętych poglądów, płeć żeńska lubi delikatne zapachy, natomiast płeć męska preferuje mocniejszą woń.

Przeczytaj też: Perfumy męskie – jakie wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ