Dłonie są naszą wizytówką. Marzymy o tym, aby nasze paznokcie prezentowały się zawsze nienagannie. Sam lakier jest niewystarczający, aby poradzić sobie z całą pielęgnacją. Do tego niezbędne są różnorodne akcesoria do paznokci. Tylko dzięki tym przyrządom można posiadać zadbane dłonie, które będą przyciągać wzrok innych. 

Akcesoria do paznokci

Pilnik do paznokci – bardzo ważne jest jaki rodzaj wybierzemy. Podczas wyboru należy kierować się stanem naszych paznokci. Pilniki papierowe są to najtańsze i najbardziej popularne pilniczki do paznokci, używane w zaciszu domowych, jak i w salonie manicure. Bardzo ważna podczas wyboru jest gradacja, czyli ziarnistość. Dostępne są pilniki z ziarnistością od 80 do 320.

Kolejny rodzaj pilnika, to pilnik szklany. Pilnik szklany jest długotrwały, można go czyścić pod bieżącą wodą, dezynfekować i sterylizować. Polecane są do paznokci rozdwajających się i kruchych. 

Obcinaczka – jest narzędziem, które służy do skracania paznokci. W przypadku delikatnych paznokci, lepiej je spiłować, ponieważ obcinanie może je osłabić. Zamiast obcinaczki można również użyć nożyczki do paznokci. 

Akcesoria do paznokci - które są potrzebne do pielęgnacji w domu?

Cążki do skórek – nie tylko płytka paznokcia powinna być zadbana, okolice wokół niej również. Co jest najważniejsze podczas wyboru odpowiednich cążek? Przede wszystkim ostrze, powinno być prawidłowo naostrzone i wyprofilowane. Standardowa długość ostrza w cążkach do skórek to 3 mm. Im ostrze jest krótsze, tym jest bardziej precyzyjne.

Jeżeli chodzi o materiał, to należy szukać cążek ze stali chirurgicznej. Długość ramion cążek, powinna wynosić 10cm. Ważnym elementem jest również element nitujący. Nie może być wykonany z plastiku, ani aluminium. Powinien być umieszczony w połowie ramion. Sprężyna powinna być sprężysta.

Blok polerski – stosowany jest bezpośrednio na płytkę paznokcia. Jego zadaniem jest zmatowienie i delikatne wyrównanie paznokcia. Dzięki zmatowieniu płytki paznokciowej lakier, który będzie położony będzie miał większą trwałość.

Przeczytaj też: Akcesoria do kąpieli – które są polecane?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ