Odpowiednie oczyszczanie włosów to podstawa. Nie zawsze masz czas na to, aby nałożyć odżywkę, maskę czy olej do włosów, dlatego tak istotny jest szampon do suchych włosów. Ten kosmetyk jest niezbędny do tego, aby zachowywać podstawowe zasady higieny. Dobry produkt tego typu może zdziałać cuda. Musi być on jednak dobrany do potrzeb włosów!

Jaki szampon wybrać do włosów przetłuszczających się?

W przypadków włosów przetłuszczających się mówimy o włosach, które przetłuszczają się u nasady i wymagają codziennego mycia. Są najczęściej pozbawione objętości i oklapnięte, często mają też bardzo suche końcówki. Pielęgnacja włosów ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się jest trudna. Wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków, wśród których kluczowe znaczenie ma szampon do włosów przetłuszczających się. Szampon do włosów przetłuszczających się powinien mieć delikatny i jak najbardziej naturalny skład. Tym, czego należy unikać w jego składzie, są silne detergenty takie jak SLS, SLES i silikony. Dużo lepszym wyborem są szampony na bazie glukozydu kokosowego lub laurylowego, mydlnicy lekarskiej oraz betainy kokamidopropylowej.

Co powinien mieć dobry szampon do suchych włosów?

Suche włosy są często mylone z włosami zniszczonymi. Ten drugi typ na ogół nadaje się tylko i wyłącznie do obcięcia, a pierwszy wystarczy dobrze nawilżyć. Suche włosy najczęściej się puszą, elektryzują, mają rozdwojone końcówki, łatwo się łamią i nie są miłe w dotyku. Nie wyglądają dobrze, ponieważ są pozbawione sprężystości i trudno jest je ułożyć.

Szukaj czegoś, co zawiera keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa. Występuje w wielu kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach – wystarczy poszukać. Pomocne również będą preparaty, które zawierają mocznik, d-pantenol, kolagen czy elastynę. Warto testować różne preparaty i marki, skupiając się na właściwych składnikach, które powinien zawierać wybrany kosmetyk. Szampon do suchych włosów to pierwszy punkt w Twojej pielęgnacji włosów!

Co uratuje włosy zniszczone?

Włosy zniszczone często się kruszą, mogą być gumowate i nie nadają się do układania. Takie pasma niestety trzeba bezwzględnie ściąć. Jednakże nie każda kobieta chce obcinać włosy na krótko, ponieważ ceni sobie swoją długość. Jeżeli należysz do takich osób, to warto zadbać o dobre kosmetyki, które pomogą Ci przywrócić Twojej fryzurze blask. Szukaj preparatów zawierających keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa. Występuje w wielu kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach – wystarczy poszukać. To naturalne białko pomoże Ci odbudować zniszczoną strukturę włosa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ