Wraz z wrześniową zmianą pogody, zmienia się rodzaj poszukiwanych sposobów spędzania wolnego czasu. Również czytelnicy zazwyczaj oczekują innych wrażeń od książek czytanych jesienią, niż od tych z letniego okresu. Okazuje się, że jednymi z częściej polecanych powieści na jesień są książki sensacyjne.

Dreszcz emocji w oczekiwaniu na ujawnienie mordercy

Powieści kryminalne są powszechnie uważane za jedne z najbardziej poczytnych. Wielu autorów decyduje się na tworzenie dzieł tego gatunku, który wewnętrznie jest bardzo zróżnicowany. Co jakiś czas czytelnicy zyskują dostęp do świeżych nurtów, które rzucają nowe światło na kryminały. Jednym z nich nie tak dawno były książki sensacyjne tworzone w Skandynawii, które pokochały masy czytelników. Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się na rodzimym rynku. W ciągu ostatnich lat coraz więcej polskich autorów thrillerów i kryminałów cieszy się popularnością. Dzieła o zbrodniach w naszym kraju to już nie tylko humorystyczne pozycje spod pióra Joanny Chmielewskiej. Z roku na rok pojawia się coraz więcej książek sensacyjnych tworzonych przez Katarzynę Bondę czy Remigiusza Mroza. Tak zwany dreszcze emocji i niepokoju jest zjawiskiem wysoce cenionym przez czytelników w chłodne, jesienne wieczory.

Zapasy na jesień

Jesienią statystycznie więcej czasu spędza się w domach, częściej też sięga się więc po coś do czytania. Jest to okres, kiedy z usług bibliotek korzysta więcej osób niż latem. I chociaż wypożyczanie powieści na jesienne wieczory to bardzo dobry wybór pod względem ekonomicznym, w tym czasie jednak najbardziej poszukiwane książki sensacyjne mogą być trudno dostępne. Warto jest więc zaopatrzyć się w zapas rzeczy do czytania w domowej biblioteczce. Kupowanie książek może kojarzyć się jednak z koniecznością wydawania dużych sum pieniędzy. Z pomocą przychodzą księgarnie internetowe, które nie tylko posiadają w swojej ofercie powieści w korzystnych zazwyczaj cenach, ale również organizują wiele promocji i wyprzedaży sezonowych. Zakup książek sensacyjnych w cenie nawet kilku złotych za sztukę na takich stronach nie powinien być większym problemem.

Doniesienia na temat ilości książek czytanych przez statystycznego Polaka wciąż nie stawiają nas w korzystnym świetle względem innych państw zachodniej Europy. Czytanie w każdym wieku rozwija wiele obszarów mózgu. Choć jest to szczególnie istotne dla dzieci i osób starszych, niesie za sobą wiele korzyści dla każdego. Powieści kryminalne i thrillery potrafią dostarczyć wielu emocji, dlatego będą doskonałym pomysłem na jesienne wieczory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ