Pakowanie – ilu z nas krzywi się na samą myśl? Istotnie nie jest to najprzyjemniejszy etap podróży, aczkolwiek można śmiało powiedzieć, że jeden z najważniejszych. To, jakie rzeczy zabierzemy ze sobą w podróż, może zaważyć o jej sukcesie, lub okazać się przydatne w najbardziej kluczowym momencie. Co więcej, istotny jest także sam bagaż. Niektórzy wybiorą torby podróżne na kółkach, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem, a inni plecaki lub torby zarzucane na ramię. Wybór walizki na kółkach może okazać się dobrym pomysłem szczególnie, jeśli mówimy o bagażu o sporych rozmiarach i dużej wadze.

Jak się spakować i niczego nie zapomnieć?

Podczas pakowania niektórzy robią listę. Jest to bardzo dobry pomysł, jednak również wymaga to skupienia podczas tworzenia takiego spisu. Dobrą praktyką jest także konsultacja ze znajomymi, którzy wybierają się na ten sam wyjazd. Wspólne przypominanie sobie o niektórych atrybutach bardzo dobrze działa. Problem pojawia się w przypadku samotnych podróży. Ciekawym i dosyć nieszablonowym podejściem, jest nierozpakowywanie się po poprzedniej wyciecze. Oczywiście nie chodzi tutaj o ubrania, które trzeba wyprać, oraz o rzeczy, których używamy również w codziennym życiu, ale takie atrybuty jak przenośna suszarka do włosów, podręczna apteczka czy krem do opalania, bez wątpienia mogą w torbie zostać i poczekać na następny voyage.  Ważne jest niestety także oszczędzanie miejsca. Ma to trochę mniejsze znaczenie w przypadku toreb podróżnych na kółkach, jednak jeżeli pakujemy się do mniejszego plecaka, każdy centymetr jest ważny. Dlatego zaleca się zabieranie cienkich ubrań, mniejszych ręczników, czy nawet małych tubek past do zębów i szamponu.

Jaki rodzaj torby wybrać?

Takie pytanie powinniśmy zadać sobie już na początku procesu pakowania. To, czy postawimy na plecak, torbę podróżną na kółkach, czy może taką zarzucaną na ramie powinno być uzależnione w głównej mierze od preferencji właściciela. Niektórzy nie przepadają za torbami podróżnymi na kółkach, ponieważ nie lubią ciągnąć czegoś za sobą lub po prostu nierówności terenu, po którym się przemieszczają to znaczne utrudnienie. Wybór walizki powinien być również uzależniony od tego, czy zabieramy ze sobą raczej ciężki bagaż, czy może lekkie rzeczy. W pierwszym przypadku warto postawić na wygodę i wybrać torbę podróżną na kółkach. Ostatnia zasada dotycząca bagażu wiąże się ze środkiem komunikacji. Trzeba wiedzieć, że linie lotnicze mają pewne obostrzenia dotyczące wielkości i wagi bagażu, dlatego warto się z nimi wcześniej zapoznać niż potem niemiło się rozczarować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ