Nie od dziś wiadomo, że kręcone włosy wymagają nieco więcej uwagi aby wyglądać dobrze. Często są też one niemal bez połysku, suche, szorstkie w dotyku oraz puszące się. Jednak na szczęście dla osób posiadających takie włosy da się nad nimi zapanować i sprawić, że będą wyglądały pięknie oraz staną się powodem do dumy, zatem poniżej przedstawiam kilka zasad jak o nie dbać.

Olejowanie

Kręcone włosy są z natury suche i należy je nawilżać, dlatego warto pamiętać o olejowaniu, które poprawia ich wygląd oraz je regeneruje przynajmniej raz w tygodniu. Do włosów najlepiej sprawdzą się te nierafinowane i naturalne oleje, a przy kręconych włosach warto zwrócić większą uwagę na m. in olej z wiesiołka, arganowy, jojoba czy oliwę z oliwek. Należy też pamiętać o czasie i nakładać olej na minimum pół godziny.

Mycie szamponami bez silnych detergentów (SLS-ów itp.)

Najlepszymi szamponami do kręconych włosów są zdecydowanie te o delikatnym ziołowym składzie lub te dedykowane dla dzieci. Można też zrezygnować z mycia włosów szamponem i zastosować dość popularną metodę mycia odżywką. Bardzo ważne jest jednak też spłukanie ich letnią wodą dzięki której łuski włosa prawidłowo się domkną.

Suszenie

Jeżeli nie możemy zostawić włosów do naturalnego wyschnięcia warto zdecydować się na suszarkę z dyfuzorem posiadającą zimny nawiew. Podbije ona dodatkowo ich skręt, a jeżeli chcemy zwiększyć objętość włosów u nasady warto suszyć je z głową w dół.

Zabezpieczanie i stylizacja

Bardzo ważne jest nawilżanie końcówek włosów oraz zabezpieczanie ich przez niszczeniem. Do tego celu najlepiej sprawdzą się oleje, nieważne czy jest to arganowy, kokosowy czy inny. Można też kupić mieszankę różnych olejów z dodatkiem silikonów – to też dobrze się sprawdzi! Natomiast przy stylizacji warto sięgać po pianki podbijające skręt lub wygładzające kremy.

Przy dbaniu o kręcone włosy należy też pamiętać o tym, żeby unikać produktów na bazie alkoholu, które tylko niepotrzebnie je wysuszą, oraz czesać włosy tylko na mokro, najlepiej z odżywką na włosach.

uroda.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ