Afryka przyciąga coraz więcej turystów z naszego kraju, którzy szukają nowych doznań i pragną poznać odmienną kulturę i tradycję. Duże znaczenie ma również egzotyka fauny i flory. Ciekawą propozycją wydają się wyprawy do Etiopii, która nie jest tak popularna jak sąsiednia Kenia, ale będzie wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla niej.

Etiopia wyprawy marzeń

Etiopia jest niewątpliwie idealnym celem dla osób spodziewających się niezapomnianych wrażeń. To kraj bogaty etnograficznie, kulturowo, przyrodniczo i architektonicznie. Można tutaj spotkać plemiona, których jeszcze nie dotknęła cywilizacja i kultywują tradycje przodków. Do Etiopii powinni pojechać też kawosze. W końcu jest ona uważana za ojczyznę kawy i dla wielu właśnie tamtejsze gatunki są zdecydowanie najlepsze. Również amatorzy wyjątkowych zdjęć znajdą niebanalne ujęcia, którymi będą mogli się chwalić na Instagramie i wśród znajomych. Etiopia ma powierzchnię cztery razy większą niż Polska, więc jedna wyprawa do Etiopii nie pozwoli poznać wszystkich urokliwych miejsc, tym bardziej że południe kraju bardzo się różni od północy. Mogą tutaj oczarować różnorodne krajobrazy począwszy od wyjątkowo kolorowej Depresji Danakilskiej do całkiem wysokich, ponieważ mających ponad 4 tys. metrów, Gór Semien. Z jednej strony mamy pustynne krajobrazy, a z drugiej cudowne wodospady i urokliwe jeziora. Etiopia to kolebka chrześcijaństwa, ale zarazem centrum nauki muzułmańskiej w ufortyfikowanym Harer, a ponadto autentycznie przywiązane do tradycji plemiona w dolinie Omo.

Wyprawy do Etiopii dla spragnionych niesamowitych wrażeń

Ogromne zróżnicowanie krajobrazu, kultur i tradycji sprawia, że Etiopia przyciąga coraz więcej turystów z naszego kraju, dla których liczy się zdecydowanie więcej niż popijanie egzotycznych drinków na plaży. Taka wyprawa ma inne oblicze i daje także sporą dawkę adrenaliny. Chociaż w Etiopii przykłada się duża wagę do bezpieczeństwa turystów, to trzeba mieć świadomość odrębności zwyczajów i jednak trochę innej mentalności. Dochodzą też kwestie bardziej przyziemne, jak odmienna kuchnia, a górskie wyprawy Etiopia 2018 mogą stać się nie lada wyzwaniem dla mniej wprawionych wspinaczkowo turystów, tym bardziej że na wysokości ponad 4 tys. metrów zdarzają się problemy z aklimatyzacją.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ