Huma to marka, która w swojej ofercie ma różnego rodzaju żele energetyczne. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym one są i w jakim celu się go stosuje. Warto zdobyć wiedzę na ten temat. W szczególności, że żele pochodzące od tej marki występują w smakowitych wersjach, m.in. jagoda, świeże truskawki zerwane prosto z krzaka, truskawka i borówka, mango, truskawkowo-cytrynowy, jagodowo-granatowy, itd. Jest tego całkiem sporo, stwarzając nie lada pokusę dla osób narażonych na intensywny wysiłek fizyczny.

Łatwo przyswajalna energia

W Humie można znaleźć smaczne żele energetyczne, które są kombinacją węglowodanów z różnymi dodatkami, np. z kofeiną, czy też z witaminy. Są to kompozycje, które w swojej postaci są zdrowe dla organizmu człowieka. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie do organizmu łatwo przyswajalnej energii, dzięki czemu sportowiec będzie w stanie dokończyć swój trening, czy też zmierzyć się z innym wysiłkowym wyzwaniem, jakie dana osoba sobie postawiła.

Wystarczy powiedzieć, że żele są niczym innym, jak dodatkowym „paliwem” dla organizmu człowieka. Po spożyciu jego człowiek czuje przypływ nowych sił. Podobnie, jak to jest w przypadku pojazdów mechanicznych – te nie są w stanie poruszać się bez odpowiednio dedykowanego paliwa. Tak samo jest z człowiekiem – jeżeli nie dostarczy mu się dodatkowych bodźców, nie będzie on w stanie wykonać pewnych zadań.

Zalety stosowania żeli energetycznych

Huma, jak również wiele innych marek sportowych, oferuje łatwo przyswajalne żele. Tym bardziej, że oferowane są one w takiej, a nie w innej formie. Nikt nie będzie miał problemu z ich spożyciem – nawet w przerwie podczas treningu. Półpłynna konsystencja ułatwia przejście przez cały układ pokarmowy, wydzielając po drodze wszystkie najpotrzebniejsze substancje.

W Humie znaleźć można żele, które oferowane są w małych porcjach. Nikt więc nie będzie miał problemu z tym, aby zabrać je ze sobą na trening na siłownię, czy też na biegi. Można je schować za pasek, czy też spakować do małego, poręcznego plecaka. Nie można zapomnieć o tym, aby po spożyciu żelu napić się, dzięki czemu wchłanianie zostanie ułatwione. DO popicia najlepiej wybrać zwykłą wodę, ponieważ same żele są już wystarczająco słodkie.

Jak wybrać dobry żel energetyczny? Jak już było wspomniane – Huma trochę ich ma w swojej ofercie. Tak naprawdę należy dobrać je według indywidualnych preferencji smakowych. Jeżeli ktoś chce się przekonać, czy dana opcja mu smakuje, najzwyczajniej w świecie musi danego smaku wypróbować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ