Demakijaż to podstawowa czynność pielęgnacyjna. Oczyszczanie twarzy nie może być przypadkowe i niedokładne, ale skuteczne i bezpieczne względem skóry. Cechy te są szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi demakijaż cery suchej i wrażliwej. Jak wtedy ją oczyszczać i przy pomocy jakiego kosmetyku, aby ustabilizować jej stan i cieszyć się zdrową kondycję? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź, czytając ten artykuł!

Czysta skóra to zdrowa skóra, dlatego nie zapominaj o demakijażu

W ciągu całego dnia skóra twarzy ma styczność z ogromną ilością zanieczyszczeń – pyłów, kurzu, brudu, jak i z produktami do makijażu. Mimo nawet najlepszej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, czy to kremów, czy serum – nie jesteś w stanie całkowicie ograniczyć negatywnego wpływu czynników zewnętrznych na cerę. Podobnie jest w kwestii makijażu. Mimo, że celem make-upu jest upiększenie twarzy, to produkty znajdujące się na skórze cały dzień, a czasem i noc – osłabiają jej kondycję i uniemożliwiają regenerację. Niestety nie mamy wpływu na odsunięcie skóry od zanieczyszczeń i produktów, ale możemy zrobić wszystko, aby zagwarantować cerze regenerację, czystość, odżywienie i zapewnić warunki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jest to możliwe dzięki dokładnemu demakijażowi!

Demakijaż rano i wieczorem

Nigdy nie zapomnij o tym, aby tuż przed spaniem pozbyć się z powierzchni skóry twarzy wszelkich nieczystości w postaci kurzu, brudu, pyłów, a także kosmetyków do makijażu i nadmiaru sebum. Cera, z której powierzchni zostaną wyeliminowane wszelkie składniki czy to kosmetyczne, czy właśnie zanieczyszczenia będzie miała zapewnione odpowiednie podłoże do tego, aby prawidłowo funkcjonować. Dokładnie oczyszczenie twarzy przygotuje ją dodatkowo do aplikacji serum lub kremu na noc. Dzięki temu w nocy cera zregeneruje się, odpocznie i ‘’nabierze sił’’ na kolejny dzień. Pamiętaj, że równie cenny jest poranny demakijaż. Wyeliminuje on kurz, który nagromadził się w ciągu nocy, kosmetyki nałożone wieczorem i przygotuje skórę do porannego makijażu lub aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych.

Skóra sucha i wrażliwa – demakijaż skuteczny i delikatny

Demakijaż skóry suchej i skłonnej do reakcji alergicznych jest szczególnie problematyczny. Wynika to z nadreaktywności cery względem nawet z pozoru nieszkodliwych czynników. Pamiętaj, aby oczyszczając skórę zrezygnować z pocierania, tarcia i agresywnego obchodzenia się ze skórą, co tylko nasili objawy charakterystyczne dla tego typu cery – kłucie, pieczenie, ściągnięcie, suchość, łuszczenie, podrażnienia. Skup się na tym, aby przy jak najmniejszej sile pozbyć się pozostałości po makijażu i zanieczyszczeń. Do tego niezbędne jest zastosowanie delikatnego, ale skoncentrowanego kosmetyku, który szybko i dokładnie pozwoli oczyścić skórę. Jeśli jeszcze nie znalazłaś takiego produktu poznaj Mleczko do demakijażu Mixa, które stworzono specjalnie na potrzeby skóry skłonnej do przesuszania się i nadreaktywnej.

Mleczko do demakijażu Mixa

Mleczko do demakijażu Mixa to kosmetyk idealny do demakijażu skóry podatnej na przesuszanie się i reaktywnej. Produkt został opracowany na podstawie testów dermatologicznych oraz jest hipoalergiczny, co przemawia za optymalną tolerancją skóry. Mleczko występuje w postaci lekkiej emulsji, która nie obciąża skóry, nie zatyka porów i co najważniejsze – nie wymaga mocnego pocierania skóry. Wystarczy już kilka ruchów, a cały makijaż i nieczystości zostaną wyeliminowane. Dodatkowo mleczko do demakijażu Mixa pozostawia skórę miękką, odżywioną, promienną i nawilżoną. Tak dobroczynny wpływ na cerę jest gwarancją kojącego ekstraktu z róży. Mało tego, mleczko jest zamknięte w ekonomicznej buteleczce z pompką, dzięki czemu kosmetyk jest bardzo wydajny i wygodny w użyciu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ