Pora jesienno-zimowa sprzyja częstszemu przesiadywaniu w domu. Gdy za oknem pada deszcz czy śnieg, zabawa na placu zabaw i spotkania z kolegami na dworze są dużo rzadsze. Nieprzyjemna pogoda to jednak wspaniały pretekst do tego, żeby spędzić więcej czasu wspólnie z dzieckiem, bawiąc się lub ucząc je czegoś nowego.

Gry planszowe

Ten rodzaj zabawy to bardzo dobry sposób na to, żeby pobyć z całą rodziną. Ich wybór jest naprawdę duży, dlatego bez problemu można kupić taką grę, która będzie ciekawa dla każdego jej członka. Jednymi z najpopularniejszych gier są warcaby i memory. Młodszym dzieciom z pewnością przypadną do gustu memory, ponieważ jest to gra mało skomplikowana i kolorowa. Dodatkowo, ćwiczy pamięć i uwagę Waszych pociech. Bardzo ciekawą propozycją są Scrabble, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale pomogą też powiększyć zasób słownictwa.

Naucz mnie mamo

Wspólne przebywanie w domu to także doskonała okazja, aby włączyć dzieci do domowych zajęć. Zaangażowana nauka gotowania z mamą czy pomoc w majsterkowaniu tacie sprawią, że dziecko poczuje się ważne i nauczy się jak wykonywać codzienne obowiązki. Pieczenie ciasteczek może dostarczyć dziecku naprawdę dużej frajdy i będzie pożyteczną nauką. Dzielenie się z nim wiedzą jak wykonywać różne czynności w domu, pomoże mu w przyszłości lepiej sobie z nimi radzić.

mulina różnokolorowaJeżeli mamy trochę więcej czasu, możemy zorganizować w domu dodatkowe zajęcia, które mogą przerodzić się w dziecięce hobby. Jednym z takich zajęć może być nauka wyplatania bransoletek z różnokolorowej muliny. Taki sposób spędzania czasu zainteresuje na pewno dziewczynki, chociaż niekoniecznie tylko je. Różnokolorowa mulina może przydać się nie tylko do tworzenia bransoletek, ale również do nauki szydełkowania. Te dwie aktywności mają wiele zalet m.in. ćwiczą precyzję ruchów ręki, cierpliwość, ale też rodzą w dziecku dumę i zadowolenie z pozytywnych efektów swojej pracy. Inne kreatywne zajęcia, do których nada się w sam raz różnokolorowa mulina to szycie laleczek, ozdabianie bombek czy tworzenie haftów na kartce papieru.

Budowanie z kloców

Klocki to jedna z tych zabawek, które rzadko się nudzą. Można z nich zbudować naprawdę wszystko, dlatego tak dobrze wpływają na wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zabawa klockami potrafi być też świetną zabawą dla dorosłych. Po prostu wiele zależy od naszego podejścia. Jeżeli jednak należysz do osób, które najzwyczajniej w świecie nie potrafią się odnaleźć w takiej dziecięcej zabawie, możesz zachęcić dziecko do wspólnego składania modeli czołgów, samochodów czy zamków. To także fajny pretekst, żeby przekazać swoim pociechom solidną dawkę wiedzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ