Każda kobieta marzy o włosach mocnych i zdrowych – najlepiej jak w reklamach znanych marek szamponów i odżywek. Czy jednak wystarczy stosować odpowiednie kosmetyki? Zdradzamy 5 trików, dzięki którym Twoje włosy będą mogły zagrać w spotach reklamowych!

Po pierwsze: wybór kosmetyków i akcesoriów

Aby włosy mogły rosnąć mocne i zdrowe, to zdrowa powinna być przede wszystkim skóra głowy. Dlatego też to według jej potrzeb dobieraj kosmetyki, a nie według samych włosów! Jest to szczególnie istotne, gdy skóra jest przesuszona lub wrażliwa i zaczerwieniona. Zalecamy wybór kosmetyków o jak najkrótszym i jak najbardziej naturalnym składzie.

Do rozczesywania używaj szczotki o miękkim włosiu, drewnianej lub typu tangle treezer.

Po drugie: mycie włosów

Włosy trzeba myć… wtedy, kiedy tego potrzebują! Nie codziennie, nie raz na tydzień – myj włosy wtedy, gdy są brudne lub tłuste, po prostu nieświeże. W tym celu używaj letniej wody (absolutnie nie gorącej), następnie spłucz chłodną wodą (ale znów nie lodowatą!). I tak dwa razy.

Po trzecie: odżywianie włosów

Bardzo ważne jest także odżywianie włosów. Można to robić na różne sposoby, do wyboru mamy gotowe odżywki i maski, olejowanie. Możemy też przygotowywać maseczki na bazie domowych przepisów – ważne, aby były dostosowane do problemów skóry głowy i rodzaju włosów!

Po czwarte: wizyty u fryzjera

Kiedy włosy są zniszczone, to nie ma innego rozwiązania – musisz je przyciąć. Nigdy jednak nie oddawaj się w ręce nikomu nieznanych „ekspertów”! Szukasz dobrego fryzjera w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki!

Poszukując najlepszych specjalistów, zajrzyj na portal Moment.pl. Znajdziesz tu nie tylko swojego fryzjera marzeń, ale też umówisz od razu wizytę online!

Po piąte: z dala od ciepła i słońca!

Stylizacja jest podstawą wyjściowego looku wielu kobiet – nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że ich włosy wcale nie lubią ani suszarki z gorącym powietrzem, ani lokówki, ani też prostownicy. W ogóle nie lubią ciepła, dlatego na ile możesz, na tyle wystrzegaj się tych wszystkich urządzeń! A kiedy dzień jest wyjątkowo słoneczny, nigdy nie zapominaj o nakryciu głowy!

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ