Kto z nas nie słyszał nigdy o Auschwitz-Birkenau, niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym położonym w bliskiej odległości od Krakowa. Był to największy nazistowski obóz zagłady w całej Europie. Jest również jedynym obozem zagłady wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. Nazwy Auschwitz i Birkenau, to nazwy nadane polskim miastom Oświęcimiowi i Brzezince przez III Rzeszę, po agresji na Polskę w 1939 roku i włączeniu dawnych ziem II Rzeczpospolitej do Niemiec.

W obozie męczeńską śmierć poniosło co najmniej 1,1 mln osób narodowości żydowskiej, polskiej, romskiej oraz wielu innych. Obóz ten stał się symbolem zbrodniczej ideologii każdego z totalitaryzmów i przestrogą dla przyszłych pokoleń.

Auschwitz krakow

Jeśli interesuje Cię historia XX wieku oraz pragniesz oddać hołd pomordowanym bestialsko ze względu na pochodzenie, religie, narodowość to Cracowvisit.com ma dla Ciebie ofertę wycieczki z przewodnikiem (guided tour). Zobacz oryginalnie zachowane budynki obozu wraz z profesjonalnym przewodnikiem. Cena to tylko 145 złotych. Cena zawiera:

-Dojazd z miejsca zakwaterowania i transport powrotny (hotel pick up & drop off)

-Podróż w obie strony klimatyzowanym busem wraz z angielskojęzycznym przewodnikiem (driving both ways by air-conditioned minibus with English speaking driver/tour atendant)

-Bilet oraz profesjonalne oprowadzanie po angielsku (ticket & professional English guide)

-Ubezpieczenie (Insurance)

Auschwitz tours

Wybierz się na wycieczkę z Krakowa do największego niemieckiego obozu śmierci w Europie. Po krótkiej przerwie na śniadanie (lunch) rozpoczniesz zwiedzanie obozu. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz będzie ten sam napis jaki codziennie widzieli więźniowie wracający do obozu po morderczym dniu pracy w podobozach Auschwitz-Birkenau.

Szyderczy napis: „Arbeit Macht Frei” znaczący „Praca czyni wolnym” miał jeszcze bardziej upokorzyć więźniów. Kolejną rzeczą, którą zobaczysz w obozie Auschwitz I będą budynki administracyjne (administration buildings), gdzie planowano masowe zbrodnie. Zobaczysz komory gazowe (gas chambers), gdzie naziści dopuścili się masowego ludobójstwa poprzez gazowanie ludzi gazem Cykolnem-B. Na własne oczy ujrzysz rzeczy i pamiątki pozostawione przez więźniów przed egzekucją w komorze gazowej.

Auschwitz-Birkenau Tour

Potem czeka Cię 15-minutowa przerwa przed 1 godzinnym zwiedzaniem obozu Birkenau. Poznasz miejsce, gdzie więźniowie przybywali do obozu oraz baraki, w których zmuszeni byli żyć.

Powrócisz do Krakowa w zadumie i wzruszeniu. Zostaniesz podwieziony na Stare Miasto (Old Town) lub na Kazimierz (Old Jewish Quarter).

Na koniec wybierz co Cię interesuje:

1) Wspólny transport, miejsce Szpitalna 40 lub Starowiślna 12 do wybranego miejsca. Cena od osoby zawiera wszystkie usługi. (Shared transport, pick up from meeting point located in front of our office at Szpitalna 40 or Starowiślna 12 (to choose). Price per person includes all service.

2) Wspólny transport, Dojazd z miejsca zakwaterowania na Starym Mieście lub Kazimierzu. Cena od osoby zawiera wszystkie usługi. ( Shared transport, pick up from your hotel/apartment located within Old Town or Old Jewish Quarter. Price per person includes all service.

3) Prywatny transport – samochód i kierowca do Twojej dyspozycji. Cena od osoby zawiera wszystkie usługi (Private transport – a car and driver just for your disposal. Price per car includes all service.)

Źródło: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ