Manekiny sklepowe spotykamy tak w dużych galeriach handlowych, małych butikach jak i targowiskach miejskich. Nic dziwnego bowiem wszędzie tam mają one kilka zadań do wykonania. Jakich? Sprawdzamy.

Manekiny sklepowe na wystawie

Nie ulega wątpliwości, że kukły umieszczone na sklepowej wystawie mają za zadanie przyciągnąć uwagę przechodnia. Gdy im się to uda to realnie wzrastają szansę na sprzedaż danego asortymentu znajdującego się we wnętrzu punktu handlowego. Właśnie dlatego ich ustawienie, a także przyodzianie powinno być bardzo dobrze przemyślane. Mowa tutaj o kilku zasadach. Po pierwsze garderoba znajdująca się na manekinie powinna być schludna i estetyczna. Zagniecenia, czy zabrudzenia z całą pewnością nie zachęcą do przekroczenia progu sklepu. Tak samo jak zbyt chaotyczna stylizacja. Tutaj znacznie lepiej sprawdza się minimalizm. Ważne by założone na manekina ubrania znajdowały się we wnętrzu sklepu i to najlepiej w pełnej rozmiarówce. Wówczas klient się nie zniechęci. Niezwykle istotny jest również dobór samego manekina. Najmniejszego sensu nie ma ustawianie na witrynie kukły dziecięcej, gdy w sklepie znajduje się odzież przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Jest to wprowadzanie w błąd klienta, który najprawdopodobniej nie wróci już do takiego sklepu. Witryna i stojące na niej manekiny powinny być również regularnie przebierane. Taki zabieg daje klientowi jasny sygnał, że w sklepie pojawiły się jakieś nowości. Ważnym jest również, by dopasowywać prezentowaną odzież do zbliżających się okazji np. walentynek, czy świąt.

Manekiny sklepowe we wnętrzu

Manekiny sklepowe to również te znajdujące się we wnętrzach punktów handlowych. Ich zadaniem jest przyciągniecie potencjalnego klienta do konkretnego asortymentu, który jest za ich pośrednictwem prezentowany. Bardzo ważne jest, by faktycznie w najbliższym otoczeniu kukły znajdował się towar taki, który ona ma na sobie. Warto zauważyć, że takie manekiny raczej nie będą modelami całopostaciowymi jakie można znaleźć np. w sklepie internetowym takim jak https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3. Najczęściej są to torsy lub ekspozytory. Spowodowane jest to faktem, że mają one skupiać się na prezentacji konkretnego asortymentu np. koszulek polo. Nie bez przyczyny jest również ograniczona przestrzeń sklepu. Na manekiny całopostaciowe mogą pozwolić sobie jedynie punkty wielkopowierzchniowe. Niezależnie jednak od tego jaki rodzaj manekinów zostanie zastosowany, należy trzymać się przy ich ubieraniu tych samych zasad co przy kukłach ustawianych na wystawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuschwitz Birkenau Kraków
Następny artykułKiedy wynająć pawilon?
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ