Dziecko rozwija swoje zdolności manualne już od pierwszych miesięcy życia. Chwytanie przedmiotów i obserwacja to pierwsze czynności w nauce koordynacji i małej motoryki. Nauka zręczności dziecka to bardzo ważny etap w jego życiu. Ta umiejętność, podobnie jak inne, odbywa się stopniowo. Dużą rolę w rozwoju zręczności i zdolności manualnych malucha mają również rodzice. Zapewniając dziecku wsparcie w postaci odpowiednich zabawek, dorośli mogą kierować rozwojem dziecka we właściwym kierunku.

Właśnie do tego posłużą Ci zabawki zręcznościowe. Zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale uczą motoryki, wspomagają koordynację ruchową i zdolność logicznego myślenia. Bez względu na to, ile lat ma Twój maluszek, zabawka zręcznościowa będzie dla niego idealnym prezentem. Pamiętaj tylko, by dopasować poziom trudności do wieku dziecka, aby podczas zabawy nie zniechęciło się zbyt trudnym lub za łatwym zadaniem.

Kupując zabawkę dla dziecka pamiętaj również o bezpieczeństwie. Solidne wykonanie oraz wysokiej jakości materiał, z jakiego jest zrobiona, dają gwarancję, że przedmiot posłuży dziecku dłużej, a przy tym nie będzie stanowił zagrożenia. Idealnym rozwiązaniem będą zatem drewniane zabawki sprawdzonych producentów, takich jak Plan Toys, Janod czy Goki. Szeroką ofertę tych produktów znajdziesz na stronie bobomio.pl.

Balansujące zwierzęta, czyli pierwsze zręcznościowe układanki

Balansujący delfin marki Goki to świetna gra zręcznościowa, która przysporzy wiele emocji i zabawy, ale wesprze również naukę koordynacji dziecka. Gra polega na układaniu kolorowych walców na brzuchu drewnianego delfinka. Kolejność klocków wskazuje rzut kostką, a dziecko ma za zadanie znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce do dołożenia kolejnego elementu.

Podobną grę znajdziesz w ofercie marki Plan Toys. Tutaj z kolei balansują kolorowe zwierzątka na drewnianej Arce Noego. Do ich układania dzieci mogą używać także drewnianych szczypców. Zabawka uczy koordynacji, a także rozpoznawania kolorów i kształtów. W skład zestawu wchodzi łódeczka, sześć par zwierząt, szczypce i kostka. Gra nie zawiera małych niebezpiecznych elementów, dlatego przeznaczona jest dla każdego dziecka, które potrafi chwytać i ustawiać przedmioty.

Kolejna grupa balansujących zwierzątek to drewniane małpki wiszące na kolorowej palmie. Balansujące małpki marki Plan Toys to starannie zaprojektowana zabawka należąca do linii PlanPreschool, idealnie łącząca zabawę z nauką, zapewniając rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Małpki należy zawieszać na palmie w taki sposób, by drzewo się nie przechylało. Różnorodne konfiguracje, w jakich mogą znaleźć się małpki, to wspaniała lekcja zarówno koordynacji, jak i matematyki.

Zabawki zręcznościowe dla starszaków

Idealnym pomysłem na dobrą zabawę, rozwój małej motoryki i ćwiczenie koncentracji u dziecka jest nawlekanie! Dzieci uwielbiają tworzyć korale, wisiorki, bransoletki czy breloczki. Dobrym pomysłem na prezent tak dla dziewczynki, jak i dla chłopca jest zestaw do tworzenia biżuterii marki Janod. Stworzenie korali dla ukochanej mamy czy babci albo świecącego breloczka dla taty sprawi radość każdemu dziecku, a przy tym pomoże mu w ćwiczeniach dłoni, potrzebnych przy nauce pisania czy wycinania.

Jeżeli zamiast spokojnej koncentracji, chcesz zapewnić dziecku dodatkowe emocje, zaproponuj mu Tor przeszkód dla rybki Lucky firmy Goldie Blox. To gra zręcznościowa zapewniająca maluchowi ćwiczenia motoryczne i ucząca rozumowania przestrzennego. Dziecko samo ustawia tor przeszkód we własnej, dowolnej konfiguracji, a następnie puszcza piłeczkę i sprawdza jak przedmiot zachowa się na ustawionych przeszkodach. Kuleczka z rybką pokonuje wahadła, wiosła i wysokie platformy, aby na koniec wylądować w kubeczku. Gra zapewni wiele emocji i dobrej zabawy dla wszystkich uczestników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ