Zastanów się przez chwilę, gdzie byś był, gdyby nie Twoi rodzice, zakładając, że w ogóle byś był… Kto pomógłby zawiązać Ci pierwszego buta, nauczył jeździć na rowerze, wspierał podczas stresujących wydarzeń, opiekował w chorobie i darzył bezwarunkową miłością? Gdyby nie rodzice, życie każdego dziecka byłoby beznadziejnie trudne i pozbawione ciepła.

W życiu każdego z nas na pewno było wiele momentów, w których rodzice zasługiwali na podziękowania. Dalej na nie zasługują, jako osoby zajmujące wyjątkowe miejsce w życiu swoich pociech, zarówno tych całkiem małych, jak i już dorosłych. Idealnym sposobem na okazanie wdzięczności, poza prostym „dziękuję” jest spersonalizowany prezent, który będzie wywoływał uśmiech na twarzy rodzica za każdym razem, gdy weźmie go do rąk lub na niego spojrzy. Poniżej kilka wskazówek, jak przygotować taką pamiątkę.

Znaczenie personalizowanych prezentów

Zacznijmy od tego, dlaczego prezenty spersonalizowane są wartościowe. W przeciwieństwie do taśmowo wytwarzanych produktów w sklepach sieciowych, podarunek spersonalizowany ma w sobie pewną cząstkę osoby obdarowującej, ale i obdarowywanej. Świadczy przede wszystkim o więzi emocjonalnej między obiema stronami. Nie jest bowiem łatwo wykonać własnoręczny prezent bądź zlecić personalizację kupnego, jeśli nie mamy większego pojęcia o upodobaniach, charakterze i historii danej osoby. Mało tego, personalizacja dotyczy często aspektu relacji miedzy ludźmi. Im ona głębsza, tym personalizacja może być bardziej ujmująca.

Jaki spersonalizowany prezent dla rodziców wybrać

Jednymi z bardziej wartościowych prezentów są zdjęcia. Mogą one przedstawiać konkretne wydarzenie z życia, miejsce lub ludzi. W każdym z tych przypadków uwieczniony obraz rzeczywistości wzbudza pewne emocje, których siła czasem wręcz przewyższa te towarzyszące w danej chwili z przeszłości. Podczas oglądania zdjęć dochodzi bowiem często jeszcze wzruszenie.

Pięknym sposobem na wyrażenie wdzięczności i podziękowania dla rodziców jest stworzenie książki z fotografiami. Można w niej zawrzeć historię życia rodziców, która nierozerwalnie związana jest z naszą. Zdjęcia przedstawiające rodziców od ich dzieciństwa, poprzez młodość, zapoznanie się, ślub, narodziny nas, dzieci, aż po dalsze perypetie są najlepszym sposobem na wyrażenie rodzicom, jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za poświęcony czas i związane z tym wyrzeczenia.

Fotoksiążkę dla rodziców nabyć można za pośrednictwem empikfoto.pl. Dostępne tu rodzaje papieru, kolorystyka oraz zdobienia (napisy, obrazki czy stylizowane ramki) sprawią, że każda strona książki będzie wzbudzała niezwykle ciepłe uczucia. Każda fotografia, wywołana w dobrej jakości, jest swego rodzaju portalem do miejsca i czasu, w których zrobione było dane zdjęcie. Oglądanie takiego albumu pełnego zdjęć w towarzystwie rodziny przywoła wspólne wspomnienia, którymi będzie można podzielić się w gronie najbliższych. Z kolei przeglądanie stronic w samotności pobudzi do nostalgii i rozmyślań o cudownym życiu, jakie rodzice podarowali swym dzieciom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ