Która kobieta nie kocha kocha chodzić w szpilkach?Uważane są za najbardziej estetyczne buty damskie. Ich kształt oraz wysoki obcas wysmukla kostkę i uwydatnia łydkę, a szpiczaste zakończenie noska powoduje, że stopa wydaje się optycznie węższą. Niestety ich noszenie może powodować różne problemy. Szpilki mogą powodować różne deformacje oraz  zmiany: ich częste noszenie może powodować powstanie haluksów i wykrzywienia palców u stóp, a brak stabilności podczas chodzenia może być przyczyną częstszych upadków, co w rezultacie prowadzi do skręceń czy złamań. 

 

Czy piękno idzie w parze z cierpieniem? 

Warto poznać minusy chodzenia w szpilkach. Są to: 

  • skracanie mięśni – bardzo częste chodzenie w butach na wysokim obcasie sprawia, że mięśnie łydek ulegają skróceniu, a ścięgno Achillesa  ulega usztywnieniu. 
  • obciążenie kręgosłupa – podczas prób utrzymania równowagi i balansowania ciałem dochodzi do nieprawidłowego wygięcia, które prowadzi do obciążeń kręgosłupa. Jedną z najczęstszych dolegliwości jest ból okolicy krzyżowej, a także w okolicy karku.
  • deformacje stopy – że ciężar ciała spoczywa w większości na palcach. Bardzo często powoduje to niedotlenienie palców u stopy i powstanie opuchlizny. Nieprawidłowo wyprofilowane buty powodują zsuwanie się stopy. Stały ucisk palców może prowadzić nie tylko do powstania , ale i bolesnych halluksów.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/morsowanie-szalenstwo-sport-ekstremalny-czy-kuracja-zdrowotna/

Wiele Pań dostrzega również zalety chodzenia w szpilach:

  •  Cia­ło kobiety wy­glą­da zgrab­niej. 
  • Niek­tó­rem Panie twierdzą, że chodznie na szpilkach do­da­je mi pewności sie­bie. 
  • Panie wydają się wyższe i szczuplejsze – chodzenie w szpilkach wymaga utrzymywania wyprostowanej sylwetki i napinania mięśni brzucha. 
  • Szpilki optycznie wysmuklają łydki.
  • W bucie na ob­ca­sie sta­le pra­cu­ją mię­śnie ły­dek i pu­py, więc moż­na w ten sposób zapewnić so­bie dobry tre­ning tych parti ciała.
  • Wpływają pozytywnie na życie seksualne – buty na wysokim obcasie powodują silniejszą pracę i większą kurczliwość mięśni miednicy, wpływa to na wzrost zadowolenia z kontaktów seksualnych. 

Źródło: https://www.blogerka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ