W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ścianki szklane loftowe?

0
171

Styl loftowy inaczej zwany industrialnym staje się coraz popularniejszy. Jego cechą charakterystyczną jest połączenie surowości i minimalizmu. Kolorystyka jest stonowana, a na ścianach często jest beton lub surowa cegła.

Wnętrza w stylu loftowym

Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym nie powinna nikomu przysporzyć problemów. W sklepach dostępne są meble, dodatki i akcesoria, które doskonale wpisują się w ten styl. Wśród popularnych produktów są ścianki szklane loftowe, które mają wiele zastosowań.

Przy projektowaniu wnętrza nie wolno zapomnieć o oświetleniu. Ono odgrywa bardzo ważną rolę w każdej aranżacji, a szczególnie w przypadku stylu industrialnego. Światło nie powinno być mocne, a jednocześnie lampa ma być dekoracją. Najlepiej postawić na metalowe lampy, które swoim wyglądem przypominają stare przemysłowe lampy wiszące w dawnych zakładach produkcyjnych i usługowych.

Gdzie stosuje się ścianki szklane loftowe?

Szklane ścianki w stylu industrialnym są doskonałym wyborem dla osób, które chcą wydzielić przestrzeń. Przy pomocy ścianki można odgrodzić na przykład kuchnię od salonu, a przy tym nie zabiera się światła w żadnym z pomieszczeń.

Ścianki szklane są też doskonałym wyborem do biur. Na dużych przestrzeniach często pracuje wiele osób. Muszą mieć one zapewnione minimum prywatności, a jednocześnie praca w zespole bardziej mobilizuje do lepszego wykonywania swoich obowiązków. Szklane ścianki tworzą prywatną przestrzeń, a równocześnie pozwalają mieć wgląd na kolegów i całą salę. To też ciekawa forma wydzielenia miejsc w restauracjach czy urzędach.

Kiedy warto zdecydować się na styl loftowy?

Styl industrialny przede wszystkim najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach i w wysokich pomieszczeniach. To świetny wybór dla osób, które nie lubią zbędnych dodatków. W stylu loftowym króluje minimalizm. Kolory są stonowane. Na ścianach doskonale prezentuje się beton lub cegła, a na podłodze drewniane panele.

Styl loftowy jest dla osób, które nie lubią przepychu, a cenią proste rozwiązania. W takich wnętrzach nie ma kolorowych dodatków czy zbędnych akcesoriów. Na ścianie wisi jedynie jeden obraz lub zegar, a na komodzie stoi lampka, która przyda się podczas jesienno-zimowych długich wieczorów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ