Usunięcie zmian skórnych zazwyczaj nie jest tak proste, jak wielu ludziom się wydaje. Jednak nie powinniśmy odkładać tego zabiegu, ponieważ może okazać się, że nawet drobna zmiana na naszym ciele jest złośliwa. Zatem w jaki sposób szybko się ich pozbyć? Czy rzeczywiście nie musimy obawiać się zabiegu?

Zabieg nie jest taki straszny

W dzisiejszych czasach zachorowanie na różnego rodzaju nowotwory jest coraz częstsze. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę nie ma tutaj reguły, kto i kiedy może zachorować na tą chorobę. Nowotwory mogą być bardzo różnorodne, choć jednym z najczęstszych w ostatnim czasie jest między innymi nowotwór skóry.

Tak zwany czerniak, jak również inne postacie tego nowotworu atakują skórę. Czasem zwykła zmiana, czyli pieprzyk, może po pewnym czasie zmienić się w nowotwór. Nie powinniśmy więc zapominać o tym, że przynajmniej raz w roku należy udać się do dermatologa na kontrolę. Lekarz za pomocą specjalnego narzędzia będzie mógł ocenić wszystkie zmiany na naszym ciele i tym samym „wyłapać” te, które wyglądają na nowotworowe. Bardzo ważna w tym przypadku jest szybka diagnostyka, ponieważ tylko dzięki temu mamy większe szanse na wyleczenie.

Kriochirurgia coraz częściej wybierana

Wiele osób jednak boi się chodzić do lekarzy, nawet na wspomnianą wcześniej kontrolę. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie jest to powód do strachu, ponieważ samo badanie nic nie boli, a jest bardzo ważne, żeby sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z poważną chorobą.

Gdy lekarz podczas wizyty za pomocą specjalnego urządzenia zobaczy, że zmiana na przykład wygląda podejrzanie, powinniśmy jak najszybciej udać się na jej usunięcie. Bardzo pomocna przy tym może okazać się kriochirurgia. Zatem czym jest ten zabieg?

Zabieg kriochirurgii – nie ma się czego bać

Warto wiedzieć, że jest to nic innego jak zamrażanie tkanki i potem jej usunięcie. Nie jest to zabieg zbyt bolesny, jak wiele osób sądzi.

Dzięki temu, że tkanka będzie zamrożona, nie odczujemy tak naprawdę bólu podczas zabiegu. Jest to nowoczesny rodzaj terapii, na którą decyduje się coraz więcej osób. Na pewno każdy pacjent, który chociaż raz w życiu skorzystał z tego rozwiązania, poleci je innym. Możemy dzięki temu szybko pozbyć się niechcianych zmian na ciele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ