Jeszcze kilka lat temu, aby opłacić rachunki chociażby za różne media, zmuszeni byliśmy udać się do kas poszczególnych instytucji. Dzisiaj wydaje się to nierealne, ale niekiedy trzeba być zwolnić się z pracy wcześniej czy wziąć urlop, aby opłacić wszystkie świadczenia na czas, ponieważ kasy były otwarte jedynie godzinach porannych w dni powszednie. Na szczęście, te czasy odeszły bezpowrotnie., a my mamy możliwość opłacenia wszystkich zobowiązań przelewem.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zrobic-przelew/

Płatność przelewem w placówkach bankowych lub pocztowych

Większość naszych rachunków możemy opłacić w jednym miejscu – placówce naszego banku. To wygodna opcja dla osób starszych, które nie są biegłe w płatnościach internetowych i potrzebują wsparcia drugiej osoby. Opłatny możemy dokonać też w placówkach pocztowych, a także innych zadeklarowanych punktach, jak choćby niektóre sklepy Żabka. 

Przelewy przez internet

Najwygodniejsza jednak opcją są przelewy przez internet, dzięki którym możemy uregulować należności bez wychodzenia z domu, a co więcej o dowolne, wygodnej dla siebie porze. Jedyne, czego potrzebujemy to dostęp do internetu oraz, oczywiście,  uruchomiona bankowość internetowa dla naszego konta bankowego.

Po zalogowaniu się do swojego konta bankowego, wystarczy wybrać opcję przelewu jednorazowego i uzupełnić dane odbiorcy płatności oraz odpowiednia kwotę, a także numer faktury w tytule przelewu. 

Automatyzacja 

Na szczęście, konta internetowe posiadają pewne automatyzacje, które mogą nam pomóc usprawnić to zadanie. Po pierwsze, w kolejnych miesiącach możemy  w historii wyszukać operację z zeszłego miesiąca i po prostu ponowić ją, edytując kwotę przelewu. Jeśli rachunki co miesiąc wystawione są na stałą kwotę niezależną od takich czynników jak choćby zużycie, to mamy możliwość ustawienia stałych zleceń przelewu. System sam będzie dokonywał płatności bez naszej ingerencji, aż do odwołania. 

Kolejnym udogodnieniem są aplikację, udostępnione przez firmy świadczące dla nas usługi. Coraz więcej organizacji decyduje się na stworzenie swojej aplikacji, która ułatwi zarządzanie płatnościami klientów. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie i zalogować się. Mamy tam podgląd wszystkich naszych faktur, dane dotyczące zużycia oraz wskazane terminy płatności. Aplikacje pozwalają na szybkie opłacenie faktury szybkimi płatnościami. Przypomną nam tez powiadomieniem o konieczności uregulowania płatności. 

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/dbaj-o-siebie-kazdego-dnia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ