Swędząca i piecząca skóra głowy to naprawdę nieprzyjemne uczucie. Odczuwa się przez to dyskomfort, który może prowadzić nawet do uszkodzeń naskórka głowy, powstawania ran i stanów zapalnych, a także nadmiernego wypadania włosów. Uczucie to znacznie utrudnia również prowadzenie życia towarzyskiego. Co więc należy zrobić aby to uczucie zniknęło?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/swedzi-skora-glowy/

Pójdź na konsultacje do lekarza

Przed podjęciem jakichkolwiek działań w tym zakresie, powinno się najpierw pójść na konsultacje do lekarza, który określi co jest przyczyną takiego stanu. Pomoże również wybrać najodpowiedniejszą metodę leczenia, która będzie przystosowana do naskórka głowy.

Warto pamiętać, że niektóre działania podejmowane na własną rękę mogą znacznie zaszkodzić, niż pomóc. Właśnie dlatego, należy przede wszystkim pomyśleć o umówieniu wizyty do lekarza. Najczęstsze schorzenia i choroby, które przyczyniają się do podrażnienia skóry głowy to m.in.: łupież, łuszczyca, niedoczynność tarczycy, atopowe zapalenie skóry, grzybica oraz wszawica.

Higiena jest najważniejsza

Należy pamiętać, że to w jakim stanie jest skóra głowy zależy także od odpowiedniej higieny. W tym celu warto sobie odpowiedzieć na pytania: jak często myje się włosy, jakiego typu szamponu się używa, czy używa się suszarki do włosów i czy nie suszy się ich przy zbyt wysokiej temperaturze, a także czy ostatnio miało miejsce jakieś stresujące życiowe zdarzenie?

Czasem okazuje się bowiem, że przyczyny swędzącej skóry głowy leżą właśnie w nieodpowiedniej higienie lub stosowaniu niewłaściwej pielęgnacji. Co więcej, wśród czynników, które wywołują nieprzyjemne uczucie pieczenia należy zaliczyć również: zbyt intensywną pielęgnacje, uczulenia na składniki znajdujące się np. w farbach do włosów lub lakierach, nietolerancje pokarmowe, wystawienie skóry głowy na promieniowanie słoneczne lub częste korzystanie z solarium, noszenie czapek wykonanych z podrażniającego materiału, a także ogólne problemy dermatologiczne, które mogą mieć bezpośredni wpływ na skórę głowy.

Przeczytaj też: http://www.lifebox.pl/jak-wygladzic-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ