W ostatnich latach Polacy bardzo zaczęli dbać o swoje zdrowie. Tak samo jak każda kobieta raz w roku powinna pójść do ginekologa na wizytę profilaktyczną, tak samo istotne są wizyty u dermatologa. Należy kontrolować swoje ciało, wszelkie zmiany skórne, pieprzyki. Lekarz dermatolog powinien przyjrzeć się zmianom i ocenić, czy przypadkiem nie należy ich usunąć.

Kiedy znamię należy usunąć?

Jest kilka kryteriów które wskazują, kiedy zmiana skórna nadaje się do usunięcia. Ostateczna decyzja zawsze powinna należeć do lekarza i do pacjenta. Nawet jeśli lekarz uznaje, że zmiana nie nadaje się kategorycznie do wycięcia, to pacjent może słusznie twierdzić, że znamię przeszkadza mu w codziennym życiu, ponieważ znajduje się w takim miejscu, że jest codziennie drażnione ubraniem. Kiedy znamię należy usunąć? Usuwanie znamion jest zalecane, gdy pieprzyk ma więcej niż 5 mm, kiedy nagle zmienił się jego kształt. Niepokojące są też takie symptomy jak swędzenie, krwawienie. Konieczne jest wtedy badanie histopatologiczne. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków, kto powinien o tym zdecydować?

Ingerencja w ciało

Usuwanie zmian skórnych to niełatwa decyzja do podjęcia, jest to co prawda drobny zabieg, ale zawsze jest to ingerencja w ciało. Od jakiego lekarza specjalisty należy rozpocząć ścieżkę, która doprowadzi do wiedzy, czy znamię trzeba usunąć? Na początku można skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który powinien wstępnie obejrzeć zmianę i skierować pacjenta do dermatologa. Być może konieczne okaże się wystawienie skierowania w trybie pilnym, a to znacznie przyspiesza czas oczekiwania na wizytę. Jeżeli pacjent chce udać się na wizytę prywatną, może od razu zapisać się do dermatologa. Usuwaniem zmian skórnych zajmuje się chirurg. Usuwanie znamion to krótki zabieg, bezpieczny dla pacjenta, bezbolesny dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia. Usuwanie zmian skórnych jest dziś powszechnie wykonywanym zabiegiem w każdym gabinecie chirurga. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków to coś, czego na pewno nie należy się bać. Chirurdzy potwierdzają, że nawet dzieci znoszą taki zabieg bardzo dobrze. Gwarancją sukcesu jest doświadczenie i wiedza lekarza oraz współpraca z pacjentem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ