Każdego dnia nasze włosy poddawane są ciężkim próbom. Zniszczyć je można bardzo prosto – wystarczy nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki, ale również czynniki zewnętrzne, takie jak bardzo wysoka czy bardzo niska temperatura, ostre słońce, wiatr. Do szybkiego zniszczenia włosów przyczynia się również codzienna stylizacja, a więc suszenie, prostowanie, lokowanie, tapirowanie, a nawet „szorowanie” tuż po umyciu za pomocą ręcznika.
Odbudowanie włosów może być długotrwałym procesem, jednak dla własnego dobrego samopoczucia oraz ich dobrej kondycji zdecydowanie warto się nieco poświęcić. Najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie serum do włosów, dostępnego w różnych rodzajach i pochodzących od różnych producentów na przykład w drogeriach kosmetycznych czy w aptekach. Serum do włosów ma w składzie dobroczynne składniki, dzięki którym struktura włosa zostaje odbudowana.
Serum do włosów to przede wszystkim skoncentrowane aktywne składniki, mające podnosić efektywność działania kosmetyku oraz czas, w jakim zaczynają działać. Najczęściej są to kosmetyki o błyskawicznym efekcie, zauważalnym już nawet od pierwszego użycia. W większości przypadków serum do włosów występuje w postaci olejku.
Oczywiście dbać nawet o bardzo zniszczone włosy nie musimy jedynie za pomocą drogich, specjalistycznych kosmetyków. Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielnie tworzone preparaty, wytwarzane z dostępnych powszechnie półproduktów. W ten sposób można idealnie dobrać kompozycję składników. Trzeba jednak mieć na to czas, trzeba również znać się na tym chociaż połowicznie – jeśli mieszanka będzie źle dobrana, efekt może być odwrotny do zamierzonego. Dlatego jeśli masz bardzo zniszczone włosy, lepiej zainwestuj nieco w profesjonalny kosmetyk i ciesz się efektem znacznie szybciej.
Najczęściej w składzie takich preparatów poza silikonem znajdziesz również kolagen, ceramidy, olejki roślinne, wyciągi ziołowe, keratynę czy humektanty.

olmik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ