Ciężko nam wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez możliwości farbowania włosów, prawda? Niestety niektórych z nas dotyczy nieprzyjemny problem związany z alergiczną reakcją na zastosowanie tradycyjnych farb do włosów. W takich przypadkach należy szukać albo odpowiedniego, specjalnego fryzjera, który będzie posiadał odpowiednie, hipoalergiczne farby, albo poszukać innego rozwiązania.
Producenci kosmetyków doskonale zdają sobie sprawę z dwóch rzeczy: z tego, że nasz wygląd jest równy naszemu samopoczuciu oraz że konieczne jest produkowanie coraz lepszych oraz coraz nowocześniejszych specyfików dla alergików oraz osób źle tolerujących tradycyjne metody farbowania. W drogeriach pojawiają się więc coraz to nowe farby do włosów dla alergików.
Jeśli masz skórę z tendencją do alergii, najlepiej jest w pierwszej kolejności poszukać specyfików do farbowania włosów w innych miejscach niż zakład fryzjerski. Wbrew powszechnym opiniom istnieją farby produkowane w całości z naturalnych składników, które nie tylko nie niszczą i nie wysuszają włosów, ale wręcz przeciwnie – działają na nie dobroczynnie, wzmacniają oraz sprawiają, że są mocne i lśniące. Jak to możliwe?
Trzeba bardzo dokładnie sprawdzać to, co jest napisane z tyłu farby – chodzi oczywiście o dokładny skład chemiczny. Dlaczego jest to takie ważne? Różnorodne substancje, jakie można znaleźć nawet w tych nowoczesnych, ale wciąż agresywnych dla włosów farbach, mogą w skrajnych przypadkach wywołać naprawdę silne reakcje alergiczne, których zahamowanie będzie możliwe jedynie w szpitalu bądź po zażyciu odpowiednich środków farmakologicznych. Jeśli masz choćby podejrzenie, że w twoim wypadku tak właśnie może się skończyć farbowanie włosów, lepiej od razu skorzystaj z bezpieczniejszych farb, na przykład henny, w stu procentach roślinnej farby do włosów. To jednak nie wszystko, co można znaleźć na sklepowych półkach. Warto się również zainteresować tym, jakie farby do włosów dla alergików ma w ofercie firma Biokap.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ