Wiek nastoletni to czas pierwszych miłosnych fascynacji i uniesień. Czas prawdziwych emocjonalnych zawirowań i burzy, z którymi młodzi ludzie nie zawsze wiedzą jak sobie radzić. I choć z powodzeniem mogliby porozmawiać z rodzicami, czy innymi dorosłymi jak pedagog czy psycholog w szkole, często sięgają oni po prostu po literaturę, szukając tam odpowiedzi i wskazówek na swoje dylematy. Dla wielu młodych dziewczyn literatura to największe hobby, któremu oddają się z lubością każdego dnia, przeżywając świat przygód i problemów bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać.

Książki romantyczne dla młodzieży

To właśnie książki romantyczne dla młodzieży cieszą się wśród nich tak dużą popularnością. Z największą przyjemnością czytają je zatem nastoletnie romantyczki, marząc o o tym aby któregoś dnia spotkać swoją prawdziwą miłość. Przeżywają wzloty i upadki głównych bohaterów, którym tak trudno czasami się dogadać i porozumieć. To problemy tak bliskie ich sercom, z którymi spotykają się na co dzień w swoim prawdziwym życiu. Dlaczego właśnie możliwość identyfikowania się i utożsamiania z problemami głównych bohaterów literatury tak mocno przyciąga młodzież. Nie ma nic złego w tym, by nastolatki czytały z tego typu literaturę. Dzięki temu szukają swoich drogowskazów, uczą się jak reagować w tym świecie skomplikowanych damsko-męskich relacji.

Bestsellery wśród książek romantycznych dla młodzieży

Oczywiście jak wśród wszystkich typów literatury, również książki dla młodzieży o miłości mają swoje bestsellery. Księgarnia wysyłkowa, która dba o młodych czytelników, jest z nimi na bieżąco i oferuje wszystkie najbardziej gorące tytuły. Jednak i tutaj znajdziemy klasykę, którą szczególnie warto polecacie młodzieży. Każda dziewczyna powinna na przykład przeczytać wszystkie części przygód i historii Ani z Zielonego Wzgórza. Ania to nie tylko mała dziewczynka przebywająca do domu rodziny, która postanowiła się nią zaopiekować. Ania to również młoda kobieta, przeżywająca swoje wzloty i upadki z miłością życia czyli Gilbertem. Romantycznym nastolatkom warto zatem polecić ” Ania na Uniwersytecie”, ukazującą losy dorosłej już bohaterki, tak lubianej przez młode dziewczyny i kobiety od wielu lat. Zatem książki romantyczne dla młodych ludzi mogą również być klasyką, opisującą w piękny i substelny sposób ludzkie przeżycia, świat emocji dorastających kobiet i mężczyzn.Taką książkę z powodzeniem można podarować każdej dorastającej kobiecie, nie martwiąc się o to, że w środku mogą znajdować się treści, które nie są adekwatne do wieku czytelniczki. Dla każdego świadomego rodzica czy opiekuna to ważne, co czyta jego coraz starsza już pociecha.

Współczesna literatura młodzieżowa

Młodzież, dla której wiek XIX czy początek XX to jednak zbyt odległe czasy, znajdzie również szeroki wybór książek, których akcja toczy się współcześnie. Nie braknie zatem problemów bliskich sercom nastolatków, związanych z wirtualnym życiem w internecie, porzucaniem się za pomocą sms-ów, i wielu innych, z którymi muszą radzić sobie współcześni młodzi ludzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPerfumy Hugo Boss
Następny artykułKatowicka klinika liposukcji
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ