Współczesny przemysł korzysta wyłącznie z rozwiązań, które zapewniają wysoką jakość i efektywność produkcji. Dlatego tak ważna jest automatyzacja linii produkcyjnej. W niej olbrzymią rolę odgrywa chociażby obróbka metali CNC. Co należy o niej wiedzieć?

Obróbka CNC – na czym polega?

Pod tym skrótem kryje się komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Maszyny CNC będą więc sprzętem wyposażonym w mikrokomputer, który można w dowolny sposób zaprogramować. Dzięki temu wyspecjalizowani pracownicy mogą zdalnie sterować i kontrolować maszyny pracujące na linii produkcyjnej. W ten sposób działają chociażby współczesne frezarki, tokarki czy elektrodrążarki. Ogromną zaletą obróbki CNC jest szybkość, prostota i powtarzalność. Każdy element wykonany przez maszynę będzie bowiem identyczny. Dzięki temu firmy oszczędzają bardzo dużo czasu, który musiałyby przeznaczyć chociażby na poprawki. Unikają więc w ten sposób opóźnień w realizacji zlecenia.

Obróbka metali CNC – kto się tym zajmuje?

Cały proces możemy podzielić na trzy etapy. Pierwszy, CAD, polega na wspomaganym komputerowo projektowaniu. Kolejnym krokiem jest CAM, czyli przetwarzanie projektu na plan sterowania. Dopiero wówczas można przejść do wykonania, czyli obróbki CNC. Za nadzór nad pracą urządzenia odpowiadają specjalistyczne sterowniki, które przesyłają niezbędne dane operatorowi. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może on wprowadzić zmiany z zakresu parametrów, bazowania osi, czy wprowadzania informacji korekcyjnych narzędzi. Obróbka metali CNC pozwala więc na tworzenie niezwykle precyzyjnych części i podzespołów. Korzystają z tego chociażby firmy z branży automotive. Więcej o tym dowiesz się tutaj https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka. Poza tym, obróbka metali CNC nie wymaga od operatora ciągłego wprowadzania danych. Maszyny analizują także wiele czynników jednocześnie. Dzięki temu wszystko odbywa się szybko i sprawnie, a przy tym niezwykle precyzyjnie. Dzięki obróbce metali metodą CNC firmy nie muszą już bać się obniżonej jakości produktów przy masowej produkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ