Dlaczego aktywne kobiety nie powinni omijać siłowni? Być może myślimy, że siłownia stworzona jest z myślą o mężczyznach i o tym by rozwijali oni masę mięśniową. Omijamy ją dlatego szerokim krokiem i wybieramy bieganie albo basen. Jest to duży błąd. Dlaczego? Dlatego, że trening siłowy jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiet jak i dla mężczyzn. Nie musimy się obawiać, ze ćwicząc na siłowni staniemy się umięśnione jak aktorzy filmów akcji. Kobiety mają zbyt mało testosteronu aby rozwinąć dużą ilość tkanki tłuszczowej. Jakie są więc zalety takiego treningu?
Pierwsza z nich jest to, że ciało bo treningu siłowym wygląda dużo lepiej. Staję się dużo jędrniejsze. Gdy naszym celem nie jest tylko pozbycie się tkanki tłuszczowej ale zdrowy wygląd, trening siłowy jest dla nas!
Kolejna zaleta jest to, że trening siłowy przyczynia się do zwiększenia tępa metabolizmu. Nawet gdy nie ćwiczymy nasz organizm spala tłuszcz wiele godzin po treningu. Trening siłowy przyczynia się też do tego, że mamy więcej sił, nawet jeśli chodzi o takie proste, codzienne czynności jak robienie zakupów czy sprzątanie w domu. Aby zbudować mięśnie chodząc na siłowanie musimy jednak pamiętać jak ważna jest dieta. Zadbajmy o nadwyżkę kaloryczną. A co jesc przed treningiem? Dobrym rozwiązaniem będzie szejk białkowy lub suszone owoce. Dostarczą one nam energii która jest niezbędna aby wykonać odpowiedni trening. Warto również pomyśleć o pomocy trenera personalnego, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia z siłownia, aby uniknąć kontuzji.

guzikcidotego.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ