Każdy z nas w przeszłości marzył o domu z wielkim ogrodem, gdzie będziemy mogli zapraszać rodzinę czy dawno niewidzianych znajomych na grilla. Kiedy nasze życie staje się coraz bardziej ustabilizowane możemy sobie na to pozwolić dzięki naszej ciężkiej pracy.
Często też zdarza się, że nasz budżet nie jest duży, a nie chcemy zaciągać kredytów na wykończenie domu. Wtedy staramy się własnymi siłami osiągnąć swój cel o pięknym ogrodzie. Ale jak to zrobić? Musimy wszystko zaplanować i zgromadzić potrzebne materiały. Nie musimy tego robić z dnia na dzień. Musimy tylko rozrysować to czego chcielibyśmy w naszym ogrodzie i jak miałoby to wyglądać. Materiały możemy gromadzić powoli oraz tak, aby nasz budżet z dnia na dzień nie był zbyt obciążony. Przykładowo jednego dnia możemy kupić drzewo, a innym razem śrubki czy wkręty. Nikt nie każe nam robić wszystkiego na raz i to tylko od nas zależy jak szybko nasza praca będzie ‚szła do przodu’. Najlepszym wyborem byłoby rozplanowanie i gromadzenie materiałów podczas zimy, a nawet jesieni. Wtedy nie będzie ciążyła na nas presja, że musimy szybko ozdobić nasz ogród, ponieważ sezon niedługo się kończy.
Organizowanie ogrodu wbrew pozorom nie musi być bardzo kosztowne. Najłatwiejszymi ozdobami w ogrodzie są oczywiście kwiaty, krzewy i drzewa, nie są one drogie, a będziemy potrzebowali do tego trochę czasu i dużo chęci. Jeśli nie znamy się na uprawach roślin, nie zniechęcajmy się. Jest w internecie dużo poradników, które z pewnością nam w tym pomogą, a nasz ogród może stać się kolorowy i stosunkowo przytulny.
Ale przecież żeby przebywać na dworze potrzebujemy mebli. Musimy stwierdzić jak dużo ich potrzebujemy i jakiego rodzaju one będą. Możemy przyjąć, że będziemy potrzebowali jednego, niedużego stołu, ławki i kilku krzeseł, no i oczywiście wyżej wymieniony grill.
Meble ogrodowe – jak zrobić samemu jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w majsterkowaniu? Jakich surowców powinniśmy użyć?
Myślę, że idealnym pomysłem oraz bardzo popularnym i modnym w dzisiejszych czasach będą meble z euro palet. Jest to bardzo łatwy i mało kosztowny pomysł. Z euro palet możemy zrobić stół. Wystarczą nam 4 palety (ilość uzależniona jest od wysokości jaką chcemy osiągnąć), kilka wkrętów i śrub, aby możliwe było złączenie ich oraz ewentualna farba by je pomalować.
Ławki możemy zrobić z desek, które bez problemu kupimy na tartaku, tam mogą je przyciąć i wyciąć kształt taki jaki będzie nam odpowiadał. Potem musimy je tylko skręcić i ławka już jest gotowa.
Z krzesłami może być ciężej. Oczywiście możemy zrobić je z małych poprzecinanych konarów, ale jeśli jest to dla nas zbyt prosta opcja możemy zrobić taborety wyglądem przypominające stolik z euro palet. Na górę możemy kupić miękkie, kolorowe poduszki, które przybijemy na samą górę. Sprawią one, że siedzisko będzie wygodne. Dla bardziej wymagających istnieje również możliwość dorobienia oparcia.
Zostaje nam już ostatnia część – grill. Jest to mebel, który bez problemu kupimy w większych sklepach za nieduże pieniądze, ale jeśli chcemy zrobić go sami możemy użyć do tego cegieł.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ