Manekiny damskie kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem sklepów odzieżowych, ale wiele z nich sytuuje się na pograniczu między wyposażeniem stricte użytkowym a projektowaniem artystycznym. Co więcej, te naśladujące człowieka figury zawsze były inspiracją dla malarzy, pisarzy czy filmowców. Do tego manekiny od dawna są wykorzystywane nie tylko w statycznych, ale także dynamicznych aranżacjach – to znaczy takich, które wyglądają ciekawiej, niż kilka manekinów ustawionych „na baczność”. Takie ustawienia mogą bardziej przyciągać uwagę klientów, ale warto uważać, by nie przesadzić i nie stworzyć groteskowej wystawy.

Czym kierować się kupując manekiny damskie?

Najważniejsze przy zakupie manekinów damskich jest to, by dobrze pasowały do prezentowanej na nich odzieży. Dlatego producenci oferują mnóstwo modeli zaprojektowanych w różnej stylistyce. Manekiny damskie najczęściej dzieli się na realistyczne oraz abstrakcyjne. Realistyczne dobrze sprawdzają się przede wszystkim w klasycznych aranżacjach, ale nie tylko. W zależności od stopnia realizmu i wykończenia można je wykorzystywać także do prezentacji mody ulicznej, a także designerskiej, a także bielizny. Często spotykane abstrakcyjne manekiny damskie są wykorzystywane przede wszystkim do ekspozycji autorskich kolekcji a małych butikach, ale wiele modeli dobrze podkreśla także charakter np. odzieży młodzieżowej. Wiele manekinów damskich i innych jest projektowanych przez artystów – można je znaleźć np. na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3. Warto dobierać wygląd i jakość manekinów w taki sposób, by podkreślały prezentowaną kolekcję – szczególnie jeżeli prowadzimy sklep z ekskluzywną odzieżą nie warto oszczędzać na wyposażeniu.

Manekiny damskie – nie tylko w sklepie z odzieżą

Mimo, że manekiny damskie najbardziej kojarzą się z butikami oraz popularnymi sieciówkami, to warto pamiętać o nich także urządzając inne sklepy. Elementy odzieży pojawiają się w wielu punktach handlowych – od sklepów sportowych po budowlane. Warto więc wykorzystać manekiny do sprzedawanej tam odzieży funkcjonalnej czy ochronnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ