Posiadasz plamki na twarzy i nie wiesz co z nimi zrobić? Zastanawiasz się skąd właściwie się wzięły i czy znikną? A może zmagasz się z różnymi przebarwieniami od lat i masz już ich dość? Jeśli dotyczy Cię problem przebarwień to zapraszamy do lektury tego artykułu.

Przebarwienia – dlaczego się pojawiają?

Na samym początku trzeba wyjaśnić przyczyny powstawania przebarwień. Jest to wyjściowa, która wpływa na dobór odpowiedniej metody usuwania tych niedoskonałości. Jaka może być ich geneza?Wbrew pozorom niewielkie znaczenie mają tutaj uwarunkowania genetyczne. Im można zawdzięczać jedynie piegi, które niektórym osobom towarzyszą od najmłodszych lat. Z kolei inne rodzaje przebarwień pojawiają się między innymi na skutek zaburzeń w pracy gospodarki hormonalnej. Jej problemy bardzo często mają związek z chorobami tarczycy, nadnerczy, a także jajników. Ich skoki podczas ciąży czy okresu menopauzy również wpływają na pojawianie się przebarwień. Innego typu zmiany pojawiają się w okresie letnim i krótko po nim kiedy to skóra jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych.

Likwidacja przebarwień domowymi sposobami

Powyżej wymienione przebarwienia mogą mieć różne stadia zaawansowania. Będą różniły się wielkością, a także intensywnością barwy. Właśnie dlatego różne też muszą być sposoby ich zwalczania. Zazwyczaj osoby borykające się z tymi niedoskonałościami poszukują najpierw ratunku w produktach dostępnych w drogeriach. Testują również domowe metody na rozjaśnienie skóry. Trzeba przyznać, że czasem takie metody działają, jednak nie na wszystkie zmiany skórne i nie zawsze są w stanie całkowicie usunąć problem. Ale z całą pewnością można spróbować wykorzystać w domowych maseczkach cytrynę czy ogórka. To właśnie te produkty mają działanie rozjaśniające.

Likwidacja przebarwień w salonie kosmetycznym

Z kolei profesjonalne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych takich jak np. https://salonpieknecialo.pl/ mają znacznie większą szansę na powodzenie. Przede wszystkim z tego względu, że dobierane są po dokładnej analizie potrzeb skóry przez specjalistkę. W momencie gdy ustali ona przyczynę powstawania przebarwień i sprawdzi jaki jest poziom ich zaawansowania to będzie w stanie dobrać kurację tak, by mogła zadziałać. Może wybrać peeling chemiczny lub mikrodermabrazję. Może także zdecydować, że jedyną szansą jest wykorzystanie zabiegu laserowego. Warto zaufać jej opinii, ponieważ oparta będzie ona na wiedzy i doświadczeniu, którego klientkom zazwyczaj brakuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ