Zaburzenia erekcji to same z najpopularniejszych zaburzeń męskiej seksualności. Od chwili pojawienia się efektywnych technik medycznych powstaje coraz więcej technik diagnostycznych i sposobów radzenia sobie ze zaburzeniami potencji. Lub dieta i witaminy mogą wspierać męską erekcję? Stosuje się, że w Polsce kłopot niepłodności spotyka od 15 do 20% par, a w większości wypadków za niemożność poczęcia dziecka odpowiada mężczyzna. Męską płodność może być albowiem obniżona z względu na złą dietę. To może także przyczyniać się do niewielkiej żywotności plemników i zaburzeń erekcji. Aby zminimalizować problemy z potencją, mężczyźni chwytają się najróżniejszych rodzajów, wykorzystują specjalne środki na siłę i afrodyzjaki. Natomiast wesprzeć może po prostu odpowiednia dieta na potencję. Parę zmian kuracji lub dobra suplementacja mogą zdziałać cuda, ale nie będzie toż zjawisko natychmiastowe. Multiwitaminy to przede wszystkim witaminy z grupy B i antyoksydanty, takie jak witamina C. Prócz tego, że poprawią potencję, dobrze wpłyną na zdrowie mężczyzny.

Dieta na potencję

Wspomagać erekcję można dobrym żywieniem. W diecie na potencję powinny znaleźć się następujące elementy:
•Arginina – tenże aminokwas zwiększa przepływ krwi przez prącie oraz wspiera syntezę białek (dzięki czemu uzyskuje się więcej hormonu wzrostu, co sprzyja uczeniu się beztłuszczowej wagi ciała. Jej braki mogą przyczyniać się do niepłodności i problemów z potencją.
•Występowanie: artykuły zwierzęce z pełnowartościowym białkiem (mięso, ryby, owoce morza, jaja, twaróg); artykuły roślinne (nasiona dyni, orzechy ziemne, nasiona sezamu, ziarna soi, migdały, nasiona słonecznika, orzechy brazylijskie, groch, soczewica, drożdże, ekstrakt z buraków).

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

Witaminy na potencję

W dobrze zbilansowanej diecie na potencję powinny znajdować się artykuły, w jakich będą witaminy dobre na potencję.
•Witaminy z grupy B (B1, B5, B6, B9 [kwas foliowy], B12) – odpowiadają za odpowiedni metabolizm glukozy i komórkową replikację oraz są udział w syntezę białek i DNA. Minimalizują stres, wiec pozytywnie działają na libdo. Ważne witaminy na moc to witaminy z grupy B. W dodatkach są to zwykle tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2) i niacyna (witamina B3 lub witamina PP). Witaminy te rozszerzają naczynia krwionośne i oddziałują korzystnie na ich stan, co zwiększa ukrwienie całego ciała. Witamina B1 stymuluje produkcję hormonów gonadotropinowych, zatem płciowych. Deficyt tejże witaminy może chociażby doprowadzić do bezpłodności i hipogonadyzmu (zatem dysfunkcji gonad, w tym przypadku jąder). Witamina B2 oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy, oraz przecież właściwe przekazywanie impulsów nerwowych także odgrywa ważną rolę w życiu seksualnym. Wystarczająca ilość witaminy B3 w diecie to lepsza jakość naczyń krwionośnych oraz układu nerwowego.
•Są w: wątrobie zwierzęcej, pełnoziarnistym pieczywie, otrębach, rybach, orzechach, soczewicy, ryżu brązowym, szpinaku i pietruszce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ