Wiele z nas, szczególnie w okresie jesienno – zimowym zmaga się z problem suchych i zniszczonych włosów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nadmierne przesuszenie włosów w czasie lata. Włosy poddane są wówczas działaniu dużej ilości promieniowania wydzielanego przez słońce. Włosów w tak słabej kondycji nie można pozostawić samych sobie. Należy jak najszybciej poddać je zabiegom wzmacniającym.
Aby skutecznie walczyć z problemem przesuszenia włosów, należy zastosować do tego celu odpowiedniej jakości odżywki o starannie dobranym składzie. Taka odżywka do włosów zniszczonych powinna przede wszystkim posiadać właściwości regenerujące i nawilżające. Jednak jak wybrać właściwą i jakimi składnikami powinna charakteryzować się dobra odżywka do włosów zniszczonych? Przede wszystkim odżywka do włosów zniszczonych musi posiadać w swym składzie kilka podstawowych elementów. Najważniejsze z nich zawsze znajdują się na pierwszych miejscach w wykazie składników podanym na etykiecie kosmetyku. Zazwyczaj pierwszą rzeczą, jaką przeczytamy jest woda. Umożliwia ona utrzymanie luźnej, lepkiej konsystencji odżywki, ułatwiającej aplikację kosmetyku. Jednak już na kolejnych pozycjach znajdują się olejki roślinne, proteiny i substancje nawilżające, mające zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów. Zasadniczo należy wyróżnić dwa rodzaje odżywek. Pierwszy z nich posiadający dużą zawartość protein jest stosowany jako odżywka do włosów zniszczonych. Regeneruje włosy, dostarczając im proteiny niezbędne do utrzymania właściwej budowy i kondycji włosa. Drugi rodzaj odżywki przeznaczony jest do włosów suchych i łamliwych. Zawiera głównie substancje wzmacniające i nawilżające włosy.
Każda odżywka do włosów zniszczonych powinna zawierać kilka podstawowych składników. Nie oznacza to jednak, że musi być ona droga czy trudno dostępna. Równie dobrze, odżywka do włosów zniszczonych może zostać przygotowana w atmosferze domowego zacisza. Należy jednak pamiętać, by zastosowane w niej składniki spełniały swe funkcje i odżywiały włosy. Skomponowana w domu odżywka do włosów zniszczonych może składać się chociażby z żółtek jaj, oliwy z oliwek i ulubionego aromatu roślinnego. Wymienione składniki odżywiają włosy, natłuszczają je i odbudowują, nadając przy tym blasku i miękkości. Nie rzadko stosowanym w domowych warunkach składnikiem maturalnych odżywek jest nafta kosmetyczna. Wzbogacona w miód, oliwę lub kilka łyżek zwykłej odżywki zakupionej w sklepie, wzmacnia cebulki włosów równie intensywnie, jak dobrej jakości odżywka do włosów zniszczonych pochodząca ze sklepowej półki.
Podsumowując, dobrej jakości odżywka do włosów zniszczonych nie musi spędzać snu z oczu kobiet posiadających słabe i zniszczone włosy. Nie musi być również droga i bogata w składniki odżywcze. Okazuje się, że dobra odżywka do włosów zniszczonych może zostać przygotowana także w domu. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze każdej odżywki, niezależnie od miejsca w jakim ją pozyskamy, trzeba kierować się rozsądkiem. Wybierajmy więc tylko takie produkty, których skład zapewni utrzymanie włosów w dobrej kondycji, pozostawiając je pięknymi i zdrowymi na długi czas.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ