Coraz więcej osób nosi na nadgarstku smartwatche. Biją one rekordy popularności i znacznie ułatwiają nam życie w wielu sferach. Dobry smartwatch pomoże odebrać połączenie telefoniczne, pozwoli nam odpisać na wiadomości czy zapłaci z nami za internetowe zakupy. Jak więc wybrać smartwatch, który będzie dla nas idealny? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/smartwatch-inteligentna-opaska-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-zegarka/

Smartwatch – co to takiego?

Smartwatche szturmem wtargnęły na rynek i szturmem go podbijają. Producenci prześcigają się w ich produkcji i uzupełnianiu ich o coraz lepsze funkcje. Mówi się o nich jako o inteligentnych zegarkach XXI wieku. Można go połączyć za pomocą systemu Bluetooth z telefonem z systemem Android, a dzięki temu z pomocą smartwatcha zrobimy niemal wszystko – zapłacimy za zakupy, odbierzemy połączenie, napiszemy smsa.

Jest on więc urządzeniem wielofunkcyjnym. Nie tylko zmierzy czas, ale jest też opaską sportową, którą chętnie wykorzystujemy podczas treningów. Smartwatch sprawdzi, jaki dystans pokonaliśmy biegnąc lub jadąc na rowerze, zmierzy nasze tętno, zanotuje prędkość oraz liczbę spalonych kalorii czy wykonanych kroków. Zaawansowane smartwatche sprawdzają również, jaka czeka nas pogoda, rejestrują fazy naszego snu, dokonują wpisów w naszych kalendarzach, a nawet mogą sterować aparatem w telefonie.

Wybieramy idealny smartwatch

Nie jest dziś łatwo wybrać idealnego smartwatcha. Rynek jest już dziś bardzo nasycony, a producenci naprawdę prześcigają się w ilości opcji i możliwości, jakie chcą nam udostępnić. Zanim więc dokonamy zakupu, warto dokładnie przeanalizować ich różne parametry i zastanowić się, których z nich naprawdę potrzebujemy. Nasze własne potrzeby i preferencje będą tutaj odgrywać najważniejszą rolę. Ponadto pod uwagę należy wziąć również koszty, ponieważ ceny opasek wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i uprawianie sportu jest Twoim hobby, postaw na taki smartwatch, który pozwoli Ci dobrze kontrolować przebieg Twoich treningów, a także pomoże podnosić własne możliwości i pracować nad kondycją i coraz lepszymi osiągnięciami. Jeśli biegasz lub jeździsz rowerem, takie opcje jak pomiar dystansu, czasu, geolokalizacja czy pomiar tętna wydają się być niezbędnymi opcjami w Twoim smartwatchu. Jeśli pływasz i często gościsz na basenie, pomyśl o tym, aby Twój smartwatch był również wodoodporny.

Zobacz też: http://www.lifebox.pl/wybieramy-zabawki-sensoryczne-dla-niemowlat-i-starszych-dzieci/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ