Pozbycie się myszy, które zalęgły się w domu to trudna i często długotrwała walka. Myszy są niezwykle czujne, szybkie i zwinne, trudno je złapać. To inteligentne zwięrzęta, dlatego aby się ich pozbyć trzeba skorzystać czasami z kilku metod jednocześnie, aby przyniosły pożądany skutek.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zlapac-mysz/

Myszy powodują dotkliwe szkody w naszym domu. Uszkadzają meble, niektóre sprzęty, dobierają się do naszych zapasów spożywczych. Największym jednak zagrożeniem z ich strony są choroby i bakterie, które roznoszą, infekując jedzenie, które spożywamy. Nic dziwnego, że zaraz po zauważeniu śladów obecności gryzonia, postanawiamy go wytępić. 

Pułapka na myszy

Najpopularniejsza metoda na walkę z niechcianymi intruzami w domu są pułapki na myszy, powszechnie nazywane łapkami na myszy. Wykonane są zazwyczaj z drewna i metalowego sprzęgła. Kupimy je za niewielką cenę w sklepie ogrodniczym, z produktami do gospodarstwa domowego czy budowlanym. Aby zwabić mysz do pułapki musimy ustawić na niej odpowiednią przynętę, coś co myszy szczególnie lubią. Może to być kawałek sera czy nawet wędliny. Jeśli zależy nam na tym, aby szybko pozbyć się problemu, dobrze jest zakupić kilka pułapek. Ustawmy je w miejscu, w którym zauważyliśmy ślady szkodnika, w pewnej odległości od siebie. Pułapka działa jak mechaniczny potrzask, mysz umrze na miejscu. Musimy się liczyć z przykrym widokiem, jeśli pułapka zadziała prawidłowo. 

Trutka na myszy

Drugim skutecznym sposobem jest rozstawienie trutki na myszy. Trutkę możemy kupić w sklepie ogrodniczym czy markecie budowlanym, a nawet niektórych drogeriach. Trutkę należy wysypać na płytka podstawkę, możemy użyć do tego celu zakrętkę od słoika, i wystawić kilka sztuk w miejscu, w którym zauważyliśmy obecność gryzonia. To silny preparat, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, zarówno jeśli chodzi o jego przechowywanie, jak i rozstawianie trutki. Uprzedźmy wszystkich domowników o naszych zamiarach, a dodatkowo zamieśmy przy trutkach informację. Powinniśmy być szczególnie czujni, jeśli w domu są małe dzieci. Najlepiej ograniczyć wówczas wstęp do pomieszczeń, w których rozstawiliśmy trutkę. Pomoże to uniknąć nieszczęścia, a więc połknięcia trutki. 

Przeczytaj tez: http://www.valhalla.pl/sposoby-na-przyspieszenie-laptopa/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ