Manicure hybrydowy w gabinecie kosmetycznym oraz w domu to zabieg, który kobiety coraz chętniej wykonują w salonach kosmetycznych, ale także w zaciszu własnego domu. Wynika to z tego, że gwarantuje on piękny efekt utrzymujący się przez długi okres czasu. Malowanie paznokci zwykłym lakierem, wiąże się z koniecznością jego zmywania bądź stosowania częstych poprawek. Dodatkowo należy się liczyć z odpryskami i zarysowaniami, które nie występują w przypadku paznokci hybrydowych, gdyż cechują się one dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.

Bez względu na to czy zabieg jest wykonywany w domu czy w gabinecie pierwszym etapem poprzedzającym przystąpienie do zabiegu właściwego jest przygotowanie płytek paznokci, czyli usunięcie skórek, nadanie paznokciom wybranego kształtu, a także polerowanie i odtłuszczanie.

Następnie ma miejsce nałożenie bazy, czyli pierwszej warstwy, którą utwardza się około 2 min w lampie LED lub UV. Kolejny etap to malowanie specjalistycznym lakierem hybrydowym, który stanowi o efekcie końcowym. Ta warstwa również musi zostać odpowiednio utwardzona. Aby uzyskać najlepszy z możliwych efekt finalny, poleca się zastosowanie specjalistycznego preparatu przedłużającego trwałość lakieru.

Aby móc wszystko wykonać samodzielnie, konieczne jest zakupienie specjalistycznego sprzętu.

Hybrydowe paznokcie – jak je zdjąć?

Nie ma możliwości usunięcia lakieru hybrydowego przy pomocy ogólnie dostępnego, najzwyczajniejszego zmywacza do paznokci z acetonem. Wymaga to nie lada umiejętności, które zagwarantują bezpieczeństwo płytek paznokci. Z tego względu, najlepiej tę kwestię powierzyć doświadczonej kosmetyczne. Proces najogólniej rzecz ujmując polega na spiłowaniu zewnętrznej warstwy hybrydy, przyłożeniu do płytek paznokci wacików nasączonych specjalnych płynem oraz owinięciu ich folią aluminiową na co najmniej kilkanaście minut. Po tym czasie płaty lakieru będzie można ściągnąć drewnianym patyczkiem.

Podsumowanie – najważniejsze zalety zabiegu:

– długotrwały efekt,
– wytrzymałość,
– schludny wygląd rąk i paznokci,
– łatwość zdejmowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ