Decydując się na piekarniki do zabudowy retro warto jest zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, lecz również na funkcjonalność oraz opcje jakie są w nim zainstalowane. Dzięki temu unikniemy rozczarowania podczas przyrządzania potraw, a wszystko dlatego, że piekarnik ma nie tylko być ładny, ale też funkcjonalny..

Piekarnik do zabudowy retro – cechy charakterystyczne

Wszyscy, którzy kochają styl retro i poszukują dodatków oraz wyposażenia do niego nawiązujących doskonale wiedzą, że piekarniki do zabudowy retro swoim wyglądem nawiązują do kuchni naszych babć, lecz oczywiście posiadają one zupełnie inne, współczesne funkcje. Obudowa piekarników retro jest jedynie stylizacją według wzorów, które kiedyś obowiązywały. Modele tego typu są bardzo ładne, a do tego też mają bardziej nowoczesny design niż te, które znamy z kuchni babci. Wiele też dostępnych modeli ma niestandardowe kolory, a wszystko po to, by jak najbardziej nawiązywały do oryginalnych kuchenek. Wśród dostępnych modeli znajdziemy takie w kolorze miedzi, a także takie, które posiadają mosiężne pokrętła. W wielu też z nich we froncie umieszczono stylizowane zegary, a także profilowane uchwyty do drzwi piekarnika. W w tym miejscu nawiązanie do stylu retro raczej się kończy, ponieważ w jego środku zastosowano najnowocześniejsze funkcje.

Dobry piekarnik

Kiedy już wiemy, że najlepiej sprawdzą się u nas piekarniki do zabudowy retro, w kolejnym etapie warto postawić na ich funkcjonalność oraz nowoczesne funkcje. W piekarnika szukajmy więc takich funkcji jak termoobieg 3D, który to jest efektywniejszy niż zwykły termoobieg, ponieważ stanowi połączenie grzałki kołowej i wentylatora. Co więcej bardzo pomocna będzie funkcja timera, która to pozwala na zaprogramowanie czasu pracy piekarnika. Warto też szukać modeli które posiadają specjalną powłokę eco clean, dzięki czemu będą one łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Inne, niezwykle przydatne funkcje piekarników do zabudowy

Choć w piekarnikach liczy się to, jak szybko się nagrzewają i czy utrzymują ciepło, to jednak wśród wielu nowoczesnych modeli znajdziemy też system chłodzenia obudowy, który chroni użytkownika przed poparzeniami, która bardzo często powodowane są przez dotknięcie nagrzanej szyby. Warto też szukać modeli z powłoką Thermo Reflect, dzięki której temperatura podczas pieczenia zredukowana jest do minimum.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ