Każdy rodzic myśli o tym, w jaki sposób zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo – to całkowicie naturalne i zrozumiałe. Dlatego też dużą uwagę powinniśmy zwracać na to, w jaki sposób dziecko podróżuje z nami samochodem.

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Dlaczego jest to takie istotne? Otóż należy podkreślić, że organizm dziecka różni się od organizmu dorosłego człowieka. Inna objętość głowy w stosunku do tułowia, bardziej elastyczne połączenia między poszczególnymi kośćmi, czy też mniejsza masa ciała oraz wzrost w poważny sposób wpływają na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Pamiętajmy bowiem, że takie systemy jak pasy, czy poduszki powietrzne dostosowane są do konkretnego wzrostu i masy oraz innych parametrów – na dziecko nie zadziałają one właściwie… Zatem trzeba w jakiś sposób zadbać dodatkowo o bezpieczeństwo naszych pociech.

Foteliki samochodowe – najlepsze i konieczne rozwiązanie

Zdecydowanie najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku jest zakup dobrego fotelika samochodowego. Co więcej – jest to nawet wymóg prawny aż do momentu, w którym dziecko osiągnie wzrost 150 cm. Warto jednak podkreślić, że choć prawo w żaden sposób nie reguluje tego, w jaki fotelik powinniśmy zainwestować, to jednak warto trzymać się pewnych ustaleń.

1) Fotelik samochodowy tyłem w kierunku jazdy

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że do momentu ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia, jazda w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy jest znacznie bezpieczniejsza, przede wszystkim z uwagi na mniejsze ryzyko urazu kręgosłupa szyjnego i głowy.

2) Dobra marka

Pamiętajmy także o tym, że nie warto kupować najtańszego fotelika, jaki tylko znajdziemy na rynku. Taka decyzja niestety może nas wiele kosztować. Zdecydowanie lepiej zakupić fotelik renomowanej firmy (na przykład maxi cosi), mający dobre opinie oraz potrzebne certyfikaty. W końcu inwestujemy w bezpieczeństwo!

3) Odpowiedni rozmiar

Co ważne – dopasujmy także rozmiar fotelika do dziecka oraz jego typ do naszego samochodu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ