Po czym poznać dobrego projektanta wnętrz? Jak wybadać rynek i wybrać na nim osobę, która spełni Twoje wszystkie marzenia w zakresie pięknego mieszkania i zgranego stylowo wnętrza? Nie możemy wskazać Ci konkretnej osoby jako najlepszej na rynku, bo wiele tutaj zależy od indywidualnych preferencji klienta, ale mamy kilka wskazówek, dzięki którym Twój wybór będzie nieco łatwiejszy.

Opinie i projekty: warto je poznać zanim skorzystasz z oferty

Świat Internetu daje wiele możliwości, dlatego przed umówieniem się na spotkanie z projektantem wnętrz warto sprawdzić opinie innych na temat jego prac. Oprócz anonimowych wpisów Internautów, które niestety nie zawsze musza być wiarygodne, warto odwołać się również do wpisów na portalach społecznościowych oraz do wiedzy osób, które naprawdę mogą Ci kogoś polecić. Twoi znajomi niedawno kupili mieszkanie? Może również korzystali z usługi projektowania wnętrz i są w stanie przekazać Ci dobre kontakty? Poczta pantoflowa bywa czasami bardzo pomocna. Obecnie wielu usługodawców posiada również własne strony internetowe z galerią swoich dotychczasowych prac. Jakie one są? Czy podobają Ci się? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci w decyzji czy dany projektant wnętrz może być odpowiedni dla Ciebie czy też należy szukać dalej.

Słuchanie – umiejętność, którą musi mieć dekorator

Praca projektanta wnętrz nie polega na samym projektowaniu i tworzeniu własnych wizji cudzej przestrzeni, ale na rozmowie i słuchaniu drugiej strony. Na pierwszym spotkaniu z projektantem wnętrz spróbuj sprawdzić czy wybrany przez Ciebie usługodawca posiada tą umiejętność. Sama wiedza, doświadczenie i świetny gust naprawdę nie wystarczą, bo jeżeli chcesz mieć mieszkanie urządzone zgodnie z tym, co Ci się podoba, dekorator musi Cię wysłuchać i zrozumieć. Oznacza to, że talent do łączenia materiałów, kolorów czy stylów aranżacyjnych to za mało: potrzeba również dobrze rozwiniętych umiejętności społecznych – i to na wysokim poziomie.

Zapytaj, skonsultuj i sprawdź przed zdecydowaniem się na projekt

Zanim zdecydujesz się na współpracę z projektantem wnętrz w pełnym wymiarze, spróbuj skonsultować z nim Twoją wizję i skorzystać z porady jednorazowej. Wiele osób świadczy takie konsultacje zupełnie za darmo, choć może się też zdarzyć, że będzie trzeba zapłacić za taką usługę. Warto zapytać i przedstawić swoje wizje, aby poznać projektanta jako osobę i jego sposób widzenia. Pytanie dotyczące aranżacji konkretnego wnętrza możesz zadać m.in. na stronie internetowej projektowaniewnetrz24.eu w zakładce „Kontakt”.

Zobacz koniecznie:

  1. https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz
[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ