Czapka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych, uzupełniających cały outfit elementów garderoby. Zakładamy ją nie tylko w ramach ochrony głowy i uszu przed zimnem, ale także w celu uzyskania okazałego dekoru stylizacji. Okazuje się, że wybór dobrej czapki wcale nie jest taki prosty, tym bardziej że producenci oferują ich niezliczone modele.

Czapka na każdą porę roku 

Odpowiednio dobrana czapka chroni głowę i włosy przed wysokimi temperaturami i szkodliwymi promieniami słońca. Zimą zapobiega wyziębieniu całego organizmu, chroni też przed mrozem i negatywnymi warunkami atmosferycznymi, jak opady śniegu czy wiatr. 

Okazuje się jednak, że aby tego rodzaju akcesorium mogło spełniać wszystkie swoje funkcje należycie, podczas wyboru trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania czapki. 

Latem sprawdzają się te lekkie, przewiewne, na przykład z bawełny organicznej. Dobrej jakości tkanina będzie zapobiegać nadmiernej potliwości głowy, ponieważ brak zapewnienia “oddychalności” skóry głowy może być przyczyną niszczenia cebulek włosów oraz ich całej struktury. 

Nieco więcej wymaga się od czapek zimowych. Jeśli są wykonane ze sztucznego materiału, nie będą ogrzewać i chronić przed zimnem. Przyczynią się za to do elektryzowania się włosów i ich niszczenia. Na https://e-kominiarki.pl/ znajdziesz szeroki wybór dobrej jakości zimowych czapek bawełnianych, w których zastosowano podwójną warstwę materiału o grubym splocie. Właśnie takie wydają się najlepszą opcją. Można też wybierać czapki wełniane, kaszmirowe czy merino, które uznawane są za najcieplejsze. 

Jaki model czapki wybrać?

Rodzaj czapki, który będziesz nosić o każdej porze roku, jest tak naprawdę dowolny, a wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany jedynie indywidualnymi preferencjami czy gustem. Pamiętaj jednak, aby podczas zakupów zwracać szczególną uwagę na kilka ważnych szczegółów. 

Przede wszystkim czapka nie powinna być zbyt obcisła, lepiej wybierać tę z elastycznego materiału. Uciskająca czapka będzie wpływać niekorzystnie nie tylko na kondycję włosów i ułożonej fryzury, ale może przyczynić się również do pojawienia się silnego bólu głowy oraz problemów z koncentracją uwagi i skupieniem. Z drugiej strony czapka za luźna nie będzie zupełnie spełniać swojego zadania, stanie się też po prostu niewygodna.  

Co ciekawe, konkretne modele czapki pasują do różnych, codziennych stylizacji. Nie zakładaj czapki z daszkiem do wytwornej kreacji na wesele, a eleganckiego kapelusza do dresu. Te najpopularniejsze modele czapek, które doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie wiosennych, jesiennych i zimowych stylizacji to klasyczna czapka z pomponem oraz czapka beanie, idealna do ubrania w stylu sportowym albo miejskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ