Higiena jamy ustnej oraz tematyka czyszczenia zębów niewątpliwie jest tematem, który jest bardzo często poruszany zarówno w szkołach, jak i w materiałach dla dorosłych. Problemy z zębami są czymś, co dotyka niemal każdego, więc warto znać podstawy teoretyczne tego, jak powinna przebiegać prawidłowa higiena jamy ustnej i co może powodować nieświeży oddech. Stosowanie preparatów, takich jak pasty na nieświeży oddech może być skuteczne, ale pod warunkiem, że problem nie leży w naturze medycznej i nie należy udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty. Jama ustna jest wyjątkowo skomplikowaną częścią ciała. Jest to otwór, przez który do organizmu dostaje się pożywienie, ale także otwór, przez który może wrócić treść żołądka. Taka budowa anatomiczna sprawia, że stosowanie past na nieświeży oddech nie będzie skuteczne, gdy problem nie leży w jamie ustnej, a w dalszych częściach ciała. W takich sytuacjach należy to umiejętnie zdiagnozować u lekarza, a następnie zaordynować odpowiednie leczenie lub zweryfikować, czy zmiana pasty nie będzie wystarczającym rozwiązaniem.

Od czego może zależeć nieświeży oddech?

Nieświeży oddech może zależeć od bardzo wielu czynników wewnętrznych. Mogą to być na przykład problemy z narządami wewnętrznymi. Choroby wewnętrzne często wiążą się z tym, że rozregulowaniu ulegają ich podstawowe funkcje. Ze względu na to, że bliska odległość dzieli jamę ustną od żołądka, a także dalszych narządów, często jest tak, że osoby chore przewlekle mają nieświeży oddech. Dotyczy to nie tylko osób z poważnymi chorobami, ale także osób, które chorują na grypę lub przeziębienie. Wtedy od razu w jamie ustnej pojawia się nieświeży oddech. Pasty na nieświeży oddech są skuteczne wtedy, gdy problem dotyczy samej jamy ustnej. W praktyce oznacza to, że tylko pozbycie się przewlekłych schorzeń spowoduje, że nieprzyjemny zapach z ust zniknie, o ile tam tkwi przyczyna problemu.

Higiena jamy ustnej, a pasta do zębów

Stosowanie past na nieświeży oddech może być jednak skuteczne, jeśli problem tkwi w obrębie jamy ustnej. Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu może być spowodowane różnymi czynnikami. Jednym z nich jest niedokładne pozbycie się resztek jedzenia, które pozwalają bakteriom na namnażanie się. Prowadzi to do pojawienia się w jamie ustnej nieświeżego posmaku i brzydkiego zapachu. Zazwyczaj pasty na nieświeży oddech w zupełności pomagają w takich sytuacjach, choć należy pamiętać, że należy ich używać regularnie, a także myć zęby z odpowiednią częstotliwością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ