Zimowa pora to doskonały czas na doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach. To również świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu razem z rodziną i znajomymi. Nic więc dziwnego, że miasta i gminy inwestują w mobilne lodowiska. Jak zbudowany jest obiekt?

Budowa lodowiska – dlaczego ważna jest lokalizacja?

Mobilne lodowiska stały się już nieodłącznym elementem zimowego krajobrazu. Mało kto jednak wie, że prace nad obiektem zaczynają się znacznie wcześniej. Samorządy muszą bowiem podjąć decyzję odnośnie lokalizacji takich miejsc i wybrać firmę, która dostarczy infrastrukturę oraz dokona montażu. Wskazanie miejsca usytuowania obiektu jest bardzo ważne z kilku powodów. Przede wszystkim od położenia lodowiska zależy jego popularność. Dlatego najlepiej umieścić je w miejscach chętnie uczęszczanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Lodowiska mobilne możemy spotkać w centrach miast, przy stadionach, kinach czy galeriach handlowych. Poza tym lodowisko wymaga do prawidłowego działania dostępu do przyłącza wodnego i energetycznego.

Budowa lodowiska – jak wygląda krok po kroku?

Proces ten możemy podzielić na kilka etapów. Wszystko zaczyna się od wyrównania podłoża. Najczęściej służy nam do tego piasek i styropian. Gdy osiągniemy już poziom, możemy zająć się tworzeniem systemu chłodzenia. W tym celu rozkładamy folie i kantówki, na których umieszczamy rury z mat PE oraz agregat chłodniczy. Wszystko domykają wytrzymałe bandy. Wtedy budowa lodowiska wkracza w decydującą fazę – tworzenia tafli lodu. Etap ten trwa najdłużej, bo od trzech do pięciu dni. Na szczęście budową lodowiska zajmują się specjalistyczne firmy. Jedną z nich znajdziesz pod tym linkiem https://www.ras-lodowiska.pl/. Budowa lodowiska to zazwyczaj kompleksowa usługa, która obejmuje doradztwo, montaż oraz wsparcie serwisowe. Dzięki temu obiekt będzie nam służył z powodzeniem przez cały sezon. Jeśli dojdzie do jakiejś awarii, to usterka zostanie naprawiona najszybciej jak to możliwe. Współpracując z polskimi firmami możemy być spokojni o wysoką jakość realizacji usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ