Uroda wśród ludzi różnych kultur zmienia się nieustannie. Aby to dostrzec, wystarczy spotykać członków społeczeństwa różnych ras. Naturalne jest, że różne środowiska wpływają na kształt warg, policzków, oczodołów, oczu. Wpływ środowiska również obejmuje kolor włosów oraz mnóstwo innych elementów związanych z wyglądem ludzi. Całe szczęście, że na naszej planecie istnieje taka różnorodność, bowiem gdyby nie to wszystko, żylibyśmy w mniej urozmaiconym miejscu we wszechświecie – bardzo pięknym, choć momentami pełnym drapieżników, miejscu. Wspominając o różnych rasach, można poruszyć również temat koloru skóry. Wątpliwe jest nastawienie niektórych ludzi, odnoszących się bez szacunku ze względu na odmienne ubarwienie skóry innych członków społeczeństwa. Zdarza się zapewne, że ktoś marzy o wynalazku takim, jak krem koloryzujący. Pozwalałby, humorystycznie, na zapewnienie sobie tolerancji ze strony osób, którym jej brakuje. Temat rzeka, poruszany w wielu miejscach, wałkowany od świtu do zmierzchu.

Niemniej ciekawym tematem, jest chęć kolorowania skóry na różne odcienie. Zabawnym stwierdzeniem byłoby, że w miejscach, gdzie ludzie obdarzeni naturalnie zostają skórą ciemniejszą, próbują ją rozjaśnić. W miejscach, gdzie ludzie zostają obdarzeni skórą jaśniejszą, starają się ją przyciemnić. Zupełnie pasującym stwierdzeniem byłoby, wykluczając wszelkiego rodzaju rasistów, że społeczeństwa pragną i dążą do tego czego nie mają lub do tego, czego po prostu mają mało. Można by porównać to do związków – w związkach jest bardzo podobnie. Gdy jedno stara się za bardzo, drugie nie chce i na odwrót. Gdy obie strony muszą popracować nad zdobyciem drugiej, stają się dla siebie wzajemnym wyzwaniem, pragną siebie nawzajem. Tak powstaje chemia. Taka sama powstaje w przypadku tolerancji ubarwienia swojej własnej skóry wśród dużych odsetek osób – chcą tego o co muszą powalczyć, czego nie mają w nadmiarze. Krem koloryzujący to bardzo dobry środek do osiągnięcia celu. Umożliwia łatwą i stosunkowo szybką zmianę wizualną własnej osoby. Dzięki takiemu specyfikowi, w stosunkowo krótkim czasie dosłownie każda osoba mogłaby uzbroić się w tęczowy wdzięk, ukazując swój metaforyczny pawi ogon. Istnieją wielorakie kompleksowe rozwiązania, które zamknięte zostają w kremie. Częstokroć kosmetyki tego rodzaju zawierają filtry chroniące przed słońcem, jakiegoś rodzaju witaminy, dodatki wspomagające regenerację albo cokolwiek innego, co mogłoby przyjść do głowy zastanawiając się nad higieną oraz zdrowiem skóry. Należy wziąć pod uwagę, że powinno się tego typu specyfików używać z rozwagą.

Skóra musi mieć również czas sama dla siebie, aby mogła przez chwilę pooddychać. O tym powinny pamiętać szczególnie osoby, które skłonne są do wpadania w uzależnienia od wytworów kosmetycznych. Należy mieć gdzieś z tyłu głowy, że bardzo często wytwory takie jak kremy do skóry, są produktem najzwyczajniejszej w świecie obróbki chemicznej. Czasami dostosowanie siebie do otoczenia może przynieść wiele zabawy oraz frajdy, aczkolwiek należy pamiętać również o swoim zdrowiu, dlatego należy zachować pewien balans i zwrócić uwagę na zawartość używanych specyfików.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ